| Addyna16 a întrebat:

Va roooog imi spuneti si mie niste bancuri la care ati ras mult? va roooog...

Răspuns Câştigător
| Lαrisα a răspuns:

Legea elevului
Intotdeauna are dreptate, chiar daca nu i se da.
Nu copiaza niciodata, consulta.
Nu doarme in timpul orei, reflecteaza.
Nu vorbeste, schimba impresii.
Nu isi distrage atentia, studiaza anatomia unei muste.
Nu chiuleste, este solicitat in alta parte.
Nu ramane corijent, este lasat corijent.
Nu injura, se descarca.
Nu arunca cu creta, studiaza legea gravitatiei.
Nu rade in ore, e fericit.
Nu citeste reviste in timpul orelor, se informeaza.

- cu ce impusti un elefant mare, albastru?
(cu pusca pentru impuscat elefanti mari albastri)
- cu ce impusti un elefant mic, albastru?
(il lasi sa creasca, si apoi il impusti cu pusca pentru impuscat elefanti mari albastri)
- cu ce impusti un elefant mare verde?
(il vopsesti, si apoi il impusti cu pusca pentru impuscat elefanti mari albastri)
- si cu ce impusti un elefant mic verde?
(asta E OCROTIT DE LEGE )

Cineva sună la uşa lui Bulă.
Deschide Bulă uşa şi vede pe preş o moarte mică, de vreo 15 centimentri înălţime, cu o mini coasă şi un parpalac mic şi negru.
Bulă se face alb la faţă.
- Stai liniştit, zice Moartea, am venit după hamster.

Un bărbat la volanul unei maşini. Noapte, el foarte obosit după multe ore de condus. La un moment dat, trage pe dreapta pentru foarte necesarul pui de somn. Nici n-apucă s-aţipească, că-l trezeşte unul:
- Nu vă supăraţi, aveţi un ceas? Omul nervos răspunde:
- E 4 jumate! Se bagă iar la somn.
După ceva timp, altul îi bate-n geam:
- Nu vă supăraţi, aveţi un ceas? Ăsta, şi mai nervos:
- E 5 fără 10! După care scrie pe o foaie mare: "NU ŞTIU CÂT E CEASUL" şi o lipeşte pe maşină.
Un al treilea se opreşte şi îi bate-n geam.
- Tu ce mai vrei mă? întreabă şoferul enervat la culme.
- E 5 şi 10!

La scoala, profesoara lui Bula da clasei drept tema, o propozitie cu expresia "mama e numai una".
Urmatoarea zi la scoala profesoara ii intreaba pe colegii lui Bula ce propozitii au facut cu "mama e numai una":
-Ionel, tu ce ai scris?
-Pai, cand am fost bolnav mama a stat tot timpul langa mine, mama e numai una.
-Bravo!
-Dar tu Geogele, ce ai scris?
-Cand nu stiam sa fac un exercitiu la matematica mama m-a ajutat, mama e numai una.
-Excelent!
Insfarsit a venit si randul lui Bula
-Si tu, Bula, ce ai scris?
-Pai eu cand am ajuns ieri acasa, imi era tare foame si am intrebat-o pe mama ce e de mancare, iar ea mi-a zis ca sunt doua chiftele in frigider, am deschis frigiderul si am strigat:
MAMA, E NUMAI UNA!

4 răspunsuri:
| єχcєєℓ a răspuns:

Chuck Norris s-a autosinucis singur.Dar acum e bine.

| styaos a răspuns:

Cine mai foloseşte bancuri ce-s alea

| yolaura13 a răspuns:

Cine are 120 de dinti si 2 ochi?
R: crocodilul
Dar cine are 120 de ochi si 2 dinti?
R: un autocar plin cu pensionari... laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care este diferenta dintre un barbat si o blonda? Barbatul are un singur penis, blonda cate vrea tongue