cami
| cami a întrebat:

Vrea sa rad! cel mai tare banc pe care-l stiti este...

Răspuns Câştigător
| gabriellas a răspuns:

Prietenia intre femei:
O femeie nu a ajuns acasa intr-o noapte. In urmatoarea dimineata i-a spus sotului ca a dormit la o prietena. Ca sa verifice, el a sunat la cele mai bune zece prietene ale nevestei. Nici una nu stia nimic despre cele intamplate.
Prietenia intre barbati:
Un barbat nu a ajuns acasa intr-o noapte. In urmatoarea dimineata i-a spus sotiei ca a dormit la un prieten. Ca sa verifice, ea a sunat la cei mai buni 10 prieteni ai sotului. Opt dintre ei au confirmat ca a dormit la ei, doi au explicat ca el inca este acolo.
***
Fetele din ziua de azi invata in liceu doar doua litere si doua cifre: A4 si X5, iar incepand cu facultatea invata inca doua cifre si o litera:Q7 si X6.
Din cauza crizei financiare, incepand cu anul universitar 2009-2010, se va schimba programa facultatii si se vor invata alte patru litere: RATB!
***
Calcul pentru marire de salariu:

Dupa multi ani de serviciu, un om realizeaza ca nu a fost promovat, nu a fost transferat, nu i s-a marit salariul, nu i s-au dat prime si ca compania nu face nimic în acest sens. Deci omul s-a decis ca intr-o dimineata, sa mearga la managerul direct, iar dupa schimbul de amabilitati, a inceput sa-i mentioneze sefului, observatiile sale.
SEFUL, uitandu-se la el, a ras si l-a rugat sa ia loc spunand:
- Prietene, dar tu nu ai lucrat in compania asta nici macar o zi!
Omul a fost surprins sa auda aceasta dar seful a continuat sa explice:
- Cate zile sunt intr-un an?
- 365 zile iar o data la 4 ani sunt 366 zile.
- Cate ore are 1 zi?
- 24 ore.
- Cate ore muncesti pe zi?
- 8 ore/zi (de la ora 8.00 la 16.00).
- Asa, deci cat la % dintr-o zi muncesti?
Angajatul face calculele si zice:
- 8 ore/24ore = 1/3 dintr-o zi (adica 33, 3%).
- Foarte bine, deci cat reprezinta 1/3 dintr-un an?
- 122 (1/3 x 366 zile=122 zile)
- Vii la Lucru in week-enduri?
- Nu dle.
- Cate zile de week-end sunt intr-un an?
- 52 Sambete si 52 Duminici, in total 104 zile week-end.
- Merci. Daca eliminam din cele 122 zile cele 104 zile week-end, cate zile raman?
- 18 zile.
- OK! De obicei, in fiecare an ai circa 3 saptamani de Concediu de Odihna. Acum, elimina cele 15 zile din cele 18 zile ramase. Cate zile mai raman?
- 3 zile.
- Lucrezi de Anul Nou, Paste si Craciun?
- Nu, domnule.
- Bun. Elimina cele 3 zile de Sarbatoare din zilele ramase. Cate zile mai raman?
- Niciuna dle.
- Pai... Ce mai doresti?
- Am inteles dle. Va multumesc dle. pentru toti banii care mi-i oferiti. Imi pare rau, ca am incercat sa fur de la companie!
***
E greu sa lucrezi la call-center. Conversatii care s-au intamplat cu adevarat intre operatorii de call centre si clientii lor.

Client: "Sun de doua zile la 0700 2300 si nu pot prinde deloc. Ma puteti ajuta?
Operator: "De unde aveti acel numar, domnule?".
Client: "Era pe usa companiei"
Operator: "Domnule, acela este programul nostru"

*
Client: "Asigurarea europeana a masinii acopera defectiunile daca calatoresc in Australia?"
Operator: "Numele asigurarii nu va spune nimic?"

*
Client (intreband despre cerintele legale daca calatoresti in Franta): Daca imi inregistrez masina in Franta, trebuie sa imi schimb volanul pe partea cealalta a masinii?"

*
Client: "As dori numarul Argoed Fish Bar din Cardiff, va rog"
Operator: "Imi pare rau, dar nu exista acest bar. Mi l-ati dictat corect?"
Client: "Pai, inainte se numea Bargoed Fish Bar insa a cazut 'B' de pe sigla barului"

*
Un cleint respira extrem de greu in timp ce vorbea cu operatorul asa ca acesta l-a intrebat ingrijorat daca se simte bine. Omul a raspuns: "Nu am pix la mine asa ca suflu pe geamul cabinei telefonice ca sa pot scrie numarul pe el.

*
Operator: "In partea dreapta a ecranului, jos, vedeti butanul pe care scrie 'OK'?"
Client: "Wow. Cum puteti sa-mi vedeti ecranul de acolo?"

*
Aceasta este o converstatie adeverata care s-a petrecut la linia de ajutor a Word Perfect. Operatorul a fost concediat dupa aceasta discutie insa nimeni nu-l poate invinui.

Operator: "Ridge Hall, asistenta cu clientul; cu ce va pot ajuta?"
Client: "Da, pai, am probleme cu WordPerfect."
Operator: "Ce fel de probleme?"
Client: "Pai, in timp ce scriam, dintr-o data mi-au fugit cuvintele"
Operator: "Au fugit?"
Client: "Dau, au disparut"
Operator: "Acum ce va apare pe ecran?"
Client: "Nimic"
Operator: "Nimic?"
Client: "Este gol; nu accepta nimic din ce scriu"
Operator: "Mai sunteti pe WordPerfect, sau ati iesit din program?"
Client: "Cum sa-mi dau seama?"
Operator: "Vedeti fereastra programului pe ecran?"
Client: "Ce-i aia fereastra?"
Operator: "Nu conteaza. Puteti sa miscati cursoul pe ecran?"
Client: "Pai nu exista niciun cursor: V-am zis, nu accepta nimic din ce tastez"
Operator: "Monitorul are un beculet care sa va indice daca e deschis?"
Client: "Ce e aia monitor?"
Operator: "Este chestia aia cu ecran care arata ca un televizor pe care va arate ce scrieti. Are jos o lumina micuta care sa va arate daca este deschis?"
Client: "Nu stiu"
Operator: "Atunci, uitati-va in spatele monitorului si vedeti unde duce cablul de alimentare. Il puteti vedea?"
Client: "Da, da, cred ca da"
Operator: "Perfect. Urmariti cablul si vedeti daca este in priza"
Client: "Da, este"
Operator: "Cand erati in spatele monitorului, ati vazut ca acolo erau doua cabluri in spate, nu doar unu?"
Client: "Nu"
Operator: "Pai, sunt doua. Va rof sa va uitati din nou in spate si sa gasiti cel de-al doilea cablu"
Client: "L-am gasit"
Operator: "Urmati-l si vedeti daca capatul celalalt este introdus corect in spatele computerului"
Client: "Nu ajung"
Operator: "Bine. Dar macar puteti vedea daca este introdus bine?"
Client: "Nu"
Operator: "Chiar daca incercati sa va aplecati mai mult tot nu vedeti?"
Client: "Nu vad nu pentru ca nu ajung la el ci pentru ca e intuneric"
Operator: "Intuneric?"
Client: "Da, lumina din birou e stinsa si singura lumina pe care o am vine de pe ferestra dar nu e de ajuns"
Operator: "Pai, va rog sa deschideti lumina pentru cateva minute"
Client: "Nu pot"
Operator: "Nu puteti? De ce?"
Client: "Pentru ca e pana de curent"
Operator: "Pana... pana de curent?!?! Aha, mda, bine, am inteles acum care e problema. Mai aveti cutia in care a venit computerul si manualele de functionare?"
Client: "Da, le tin in dulap"
Operator: "Foarte bine. Luati-le, scoate computerul din priza, impachetati-l in cutie asa cum era cuand l-ati cumparat. Apoi duceti-l la magazinul de unde l-ati luat"
Client: "Chiar? Este chiar atat de grav?"
Operator: "Da, ma tem ca da"
Client: "Bine, atunci. Ce sa le spun?"
Operator: "Spuneti-le ca sunteti al dracului de tampit pentru a avea un computer!"

433 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doua rosii pe linia de tramvai...la care una din ele zice...-"uite un transfleoshc"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa rad! e cel mai tare banc din lume rolling on the floor)))))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vine bula intr-o joi de la scoala bucuros...
-Tataa, tata a pus doamna invatatoare o intrebare si numai eu am stiut sa raspund.
-Bravo puiul tatii, si ce v-a intrebat?
-Cine s-o besit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ai destule bancuri dici nu mai e nevoie sa iti zic si eu unu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In toiul noptii, Bula, cu vanatai pe fata si cu doua valize in maini, suna la usa casei lui taica-sau.
- Ce-i cu tine, Bula, la ora asta si in halul asta?
- M-am certat cu nevasta-mea.
- Si a indraznit aia sa dea in tine? Eu, in locul tau, o faceam bucati!
Bula, ranjind:
- Dar ce credeai ca am in valize?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era o data un roman un german si un chinez s-au dus sa inchirieze o camera romanul intreba
-aveti camere de inchiriat? avem dar e doar una cu fantoma nue nici o problema in prima noapte chinezul a dormint acolo si aude te jupoi te jupoi sare pe geam dupa aceia germanul a dormit in camera si aude iti rup capul iti rup capul sare pe geam apoi in urmatoarea noapte aude te mananc te mananc el a deschis becul si era o maimuta pe geam cu o banana in mana (a spus ca il jupoaie pentru ca dadea coarja jos la banana) (germanului i-a spus ca ii rupe capul pentru ii rupe ala negru la banana) (romanului i-a spus ca il mananca pentru manca banana_rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum să faci o manea de succes în 10 paşi simpli:
PASUL 1
Nume de baştan (Elvis, Florin Fermecătoru', Englezu', etc.).
PASUL 2
Incultură generală obligatorie.
PASUL 3
IQ mai mic decît numărul de la pantofi. Cîştigarea unui loc în categoria proşti, dar mulţi.
PASUL 4
Posesie (sau achiziţionare pe parcurs) limuzină, castel, faraoancă şi boraci (puradei).
PASUL 5
Rude-n puşcărie.
PASUL 6
Imagine
I. Bijuterii - lanţ, ghiul şi brăţară de aur - mai mult de jumătate din greutatea corporală.
II. Freza - 2 părţi gel, o parte păr.
III. Hainele - cît mai strălucitoare şi de prost gust.
a. Cămaşă (albă sau neagră).
b. Pantaloni (preferabil negri).
c. Pantofi de lac.
d. Vestă, manta sau capă.
PASUL 7
I. Versuri
Vocabular obligatoriu: bani, duşmani, ţigani, golani, femei, fetiţe, prinţesă, băutură, dolari, aur, parai, lovele, milionar, Mercedes, celular, inimă, suflet, Dumnezeu, viaţă, valoare.
Interjecţii : oooooooof, ah, sha-la-la, cicalaca-cichicha, etc.
II. Sînt admise:
a. greşeli gramaticale;
b. verbe - conjugare şi acord;
c. substantive - plural la alegere;
d. greşeli de tipul "la toţi", "lu' copilu' meu" şi din seria "casă" - "aş vrea ca să te regăsesc";
e. versuri albe;
f. rime cu acelaşi cuvînt;
g. metafore duse la extrem ("floarea florilor", "sugativă-n portofel");
h. cuvinte străine ("bambina", "ragazza", etc.).
PASUL 8
Subiecte
I. iubirea
a. relaţiile
1. cu mai multe femei
2. reuşite
3. nereuşite (vezi părăsire)
b. părăsire
1. pentru altul/alta (merge şi homo)
2. pentru bani
3. pentru ambele
4. moarte
II. familia
a. copiii
b. nevasta
c. fratele
d. bunăstare, părăsire sau laudă
III. banii
a. deţinerea lor în cantităţi exagerate
b. risipă firească
c. invidia celorlalţi
IV. laudă proprie (bogăţie, bunăstare, performanţe sexuale, sex-appeal, performanţe muzicale)
PASUL 9
Melodia
I. instrumente consacrate
a. acordeon
b. orgă proastă
c. instrument de suflat
d. tobe de sintetizator cu generozitate
II. voce
a. opţională şi/sau chinuită
b. ecou
c. accent obligatoriu
d. rap inclus
III. originalitate facultativă
PASUL 10
Videoclip
I. mişcări necesare (pentru manelist)
a. stînga-dreapta (maxim doi paşi)
b. pocnire din degete
c. zîmbet cuceritor
II. 15-20 de fete dotate care să-şi agite echipamentul
III. decor prost (sau inexistent)
IV. lumini cît mai colorate
V. cîteva maşini decapotabile în care să cînte barosanu'.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

{bula si fisa} fisa suparata tata. toti imi spun ca am fata de cur bula raspunde, nu este adv fata mea fisa sup dar dc imi tot spune ca am fata de cur. nu e fata mea nu te lua dupa ei se gandeste bula ce sa faca sa nu mai fie sup fata lui o duce la doctor. in drum spre doctor fisa tot ii zice ca are fata de cur bula rasp o sa te duk la dokt sa te confingi! ajunge la doktor si da de un canal fara capac si niste mucitori fisa se uita in canal si muncitori ii zice lu fisa lu bula NU TE CACA! laughing))0laughing))))laughing)))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Odata mama lui Bula i-a dat acestuia 2 lei. Acesta mergand cu banii in buzunzar se pune jos sub un pom cu mere.
Vazand-o pe Alinuta trecand, Bula ii zice:
- Daca te urci in pom si imi dai un mar iti dau un leu.
Se urca fata ia banii si pleaca acasa. Acasa Alina se duce la mama sa si ii spune ca a primit 1 leu fiindca s-a urcat in copac si i-a dat un mar lui Bula. Speriata mama ii zice:
-Fato, vroia sa-ti vada chilotii, de asta te-a pus sa te urci!
A doua zi iarasi Bula o pune pe Alina sa se urce in copac pentru 1 leu. Fata se urca si Bula de jos zice:
-Oauuuuu!
Acasa iar fata ii zice mamei ca a mai facut 1 leu.Mama suparata ii zice:
-Iar ti-a vazut chilotii, proasto! La care fata:
-Stai linistita mama ca l-am pacalit, de data asta nu mai aveam chiloti pe mine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O baba se duce cu papagalul ei la un tren si ii zice la conducatorule sa nu vorvesti urat ca altfel papagalul o sa repete si ma duc la biserica conducatorul ii zice da doamna se poate baba se intoarce inapoi la vagon incepe o ploaie zice conducatorul o bagieamias **** i ploaia asta scoate copul pe gem si a vazut ca se aproprie de un stalp trage repede capul si zice o daca nu trageam capul beleam **** apoi pe sine este o vaca zice conducatorul futo futo casa scoala s-a oprit trenu baba cu papagalul se duce la biserica incepe slujba popa da cu mir iese papagalul din buzunar si zice o bagiamias **** in ea de ploaie popada cu icoana dupa papagal se fereste papagalul si zice o aca nu trageam capu beleam **** lesina baba totii se strang pe langa baba si vine repede popa zice papagalul futo futo casa scola futo futo casa scoala si cata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doi serpi in desert:
-auzi, noi suntem veninosi?
-da, de ce?
-mi-am muscat limba...laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna soneria. Un om iese si nu vede pe nimeni.Se uita in dreapta, nimic, in stanga, nimic, se uita in jos si vede un melc.Il ridica sl arunca in gradina din stanga. Dupa 10 ani suna soneria.Melcul:Ai ceva cu mine?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"O blonda mergea intr-un ferrari cu 360 km/h. Politistul o oreste pe autostrada.
-D-le politist mergem prea repede?
-Nu. Zburai prea incet."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum se numesc rudele papei dar nasii?
Pai rudele papei sunt paparude, iar nesii papei se numesc papanasi!laughinglaughinglaughinglaughinglaughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care e direfenta intre un camion plin cu caramizi si un camion plin cu cadavre de bebelusi?
?
Pe ala cu caramizi nu poti sa il descarci cu furca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sti unde merg vacile in luna de miere? la muuuunte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Domnisoara, de ce mergeti pe autostrada doar cu 19 km la ora?- Pai, daca asa scrie pe indicatoare! A19!, raspunde tipa.
- Pai, nu... aia e autostrada, A de la autostrada... si 19 de la numarul autostrazii.
- A... gata, am inteles.
- Dar domnisoara din dreapta... de ce e asa galbena la fata?
- Habar n-am. Asa e de cand am iesit de pe A320

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care este culmea scarbei?
sa te aneci antr-un butoi cu muci!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Culmea fitnesului sa faci sa slabeasca un ardei gras

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aa.intreaba.si tu.pe aia. vai! doamne! asta!
laughing
hai razi:! raaaaaaaaaaazi!rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

4 lilieci se intalnira."seful" il intreba pe primul:"ce-ai mancat de ai gura asa rosie?"Acesta ii raspunde:"3 oi". Al doilea zice "un om". Al 3-lea spune:"Vezi stalpul ala? Eu nu l-am vazut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unu blond merge la piata si intreaba cat costa barbatu. iar vanzatorul spune ca barbatul e o$ dar femeia e500$

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unu blond merge la piata si intreaba cat costa barbatu.iar vanzatorul spune ca barbatul e o$ dar femeia e500$

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bulă, care este cea mai urîtă soartă a unui cîine?
- Băsescu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cami Draga AI primit niste BANCURI de nota 10+ ce zici nu vrei si alt ceva? big grinlaughing poate Poate poate... iesim la un targ ceva tonguebig grin;* glumeam "bafta baieti si fete spor la bancuriii"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cami Draga AI primit niste BANCURI de nota 10+ ce zici nu vrei si alt ceva? big grinlaughing poate Poate poate... iesim la un targ ceva tonguebig grin;* glumeam "bafta baieti si fete spor la bancuriii"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era odata bula si tatal sau
sil iuntreaba taicasu pe bula?
ce faci fiule?
bine tata!
tui ce faci?
uite am facut mancare? ce note ai mai luat la scoala?
pai un 3 la romana
un 3 la matematica
si un 4 la esngleza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se duce bula la magazin
-Domnule vreau o palarie verde nuprea verde da verde sa fie!
Ii aduce vanzatoru o palarie verde la care Bula:
-Domnule, am zis o palarie verde nuprea verde da verde sa fie!
Ii aducea vanzatoru 3 palarii verzi.
-Domnule, am zis o palarie verde nuprea verde da verde sa fie!
Ii aduce vanzatoru toate palariile verzi din magazin
-Domnule numi plac ce nu intelegeti? am zis o palarie verde nuprea verde da verde sa fie.
-Da nu vrei tu un shut in cur nuprea-n cur da n-cur sa fie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merge nime si cu prostu la mare nime se ineaca prostu suna dupa salvare...alo da salvarea sa inecat nimeni...ba tu esti prost? da dar de unde ati stiut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maria si Ion nu se intelegeau prea bine in ultima vreme.
-Ioane, zi-mi o vorba calda...
-Arde-te-ar focul!