cami
| cami a întrebat:

Vrea sa rad! cel mai tare banc pe care-l stiti este...

Răspuns Câştigător
| gabriellas a răspuns:

Prietenia intre femei:
O femeie nu a ajuns acasa intr-o noapte. In urmatoarea dimineata i-a spus sotului ca a dormit la o prietena. Ca sa verifice, el a sunat la cele mai bune zece prietene ale nevestei. Nici una nu stia nimic despre cele intamplate.
Prietenia intre barbati:
Un barbat nu a ajuns acasa intr-o noapte. In urmatoarea dimineata i-a spus sotiei ca a dormit la un prieten. Ca sa verifice, ea a sunat la cei mai buni 10 prieteni ai sotului. Opt dintre ei au confirmat ca a dormit la ei, doi au explicat ca el inca este acolo.
***
Fetele din ziua de azi invata in liceu doar doua litere si doua cifre: A4 si X5, iar incepand cu facultatea invata inca doua cifre si o litera:Q7 si X6.
Din cauza crizei financiare, incepand cu anul universitar 2009-2010, se va schimba programa facultatii si se vor invata alte patru litere: RATB!
***
Calcul pentru marire de salariu:

Dupa multi ani de serviciu, un om realizeaza ca nu a fost promovat, nu a fost transferat, nu i s-a marit salariul, nu i s-au dat prime si ca compania nu face nimic în acest sens. Deci omul s-a decis ca intr-o dimineata, sa mearga la managerul direct, iar dupa schimbul de amabilitati, a inceput sa-i mentioneze sefului, observatiile sale.
SEFUL, uitandu-se la el, a ras si l-a rugat sa ia loc spunand:
- Prietene, dar tu nu ai lucrat in compania asta nici macar o zi!
Omul a fost surprins sa auda aceasta dar seful a continuat sa explice:
- Cate zile sunt intr-un an?
- 365 zile iar o data la 4 ani sunt 366 zile.
- Cate ore are 1 zi?
- 24 ore.
- Cate ore muncesti pe zi?
- 8 ore/zi (de la ora 8.00 la 16.00).
- Asa, deci cat la % dintr-o zi muncesti?
Angajatul face calculele si zice:
- 8 ore/24ore = 1/3 dintr-o zi (adica 33, 3%).
- Foarte bine, deci cat reprezinta 1/3 dintr-un an?
- 122 (1/3 x 366 zile=122 zile)
- Vii la Lucru in week-enduri?
- Nu dle.
- Cate zile de week-end sunt intr-un an?
- 52 Sambete si 52 Duminici, in total 104 zile week-end.
- Merci. Daca eliminam din cele 122 zile cele 104 zile week-end, cate zile raman?
- 18 zile.
- OK! De obicei, in fiecare an ai circa 3 saptamani de Concediu de Odihna. Acum, elimina cele 15 zile din cele 18 zile ramase. Cate zile mai raman?
- 3 zile.
- Lucrezi de Anul Nou, Paste si Craciun?
- Nu, domnule.
- Bun. Elimina cele 3 zile de Sarbatoare din zilele ramase. Cate zile mai raman?
- Niciuna dle.
- Pai... Ce mai doresti?
- Am inteles dle. Va multumesc dle. pentru toti banii care mi-i oferiti. Imi pare rau, ca am incercat sa fur de la companie!
***
E greu sa lucrezi la call-center. Conversatii care s-au intamplat cu adevarat intre operatorii de call centre si clientii lor.

Client: "Sun de doua zile la 0700 2300 si nu pot prinde deloc. Ma puteti ajuta?
Operator: "De unde aveti acel numar, domnule?".
Client: "Era pe usa companiei"
Operator: "Domnule, acela este programul nostru"

*
Client: "Asigurarea europeana a masinii acopera defectiunile daca calatoresc in Australia?"
Operator: "Numele asigurarii nu va spune nimic?"

*
Client (intreband despre cerintele legale daca calatoresti in Franta): Daca imi inregistrez masina in Franta, trebuie sa imi schimb volanul pe partea cealalta a masinii?"

*
Client: "As dori numarul Argoed Fish Bar din Cardiff, va rog"
Operator: "Imi pare rau, dar nu exista acest bar. Mi l-ati dictat corect?"
Client: "Pai, inainte se numea Bargoed Fish Bar insa a cazut 'B' de pe sigla barului"

*
Un cleint respira extrem de greu in timp ce vorbea cu operatorul asa ca acesta l-a intrebat ingrijorat daca se simte bine. Omul a raspuns: "Nu am pix la mine asa ca suflu pe geamul cabinei telefonice ca sa pot scrie numarul pe el.

*
Operator: "In partea dreapta a ecranului, jos, vedeti butanul pe care scrie 'OK'?"
Client: "Wow. Cum puteti sa-mi vedeti ecranul de acolo?"

*
Aceasta este o converstatie adeverata care s-a petrecut la linia de ajutor a Word Perfect. Operatorul a fost concediat dupa aceasta discutie insa nimeni nu-l poate invinui.

Operator: "Ridge Hall, asistenta cu clientul; cu ce va pot ajuta?"
Client: "Da, pai, am probleme cu WordPerfect."
Operator: "Ce fel de probleme?"
Client: "Pai, in timp ce scriam, dintr-o data mi-au fugit cuvintele"
Operator: "Au fugit?"
Client: "Dau, au disparut"
Operator: "Acum ce va apare pe ecran?"
Client: "Nimic"
Operator: "Nimic?"
Client: "Este gol; nu accepta nimic din ce scriu"
Operator: "Mai sunteti pe WordPerfect, sau ati iesit din program?"
Client: "Cum sa-mi dau seama?"
Operator: "Vedeti fereastra programului pe ecran?"
Client: "Ce-i aia fereastra?"
Operator: "Nu conteaza. Puteti sa miscati cursoul pe ecran?"
Client: "Pai nu exista niciun cursor: V-am zis, nu accepta nimic din ce tastez"
Operator: "Monitorul are un beculet care sa va indice daca e deschis?"
Client: "Ce e aia monitor?"
Operator: "Este chestia aia cu ecran care arata ca un televizor pe care va arate ce scrieti. Are jos o lumina micuta care sa va arate daca este deschis?"
Client: "Nu stiu"
Operator: "Atunci, uitati-va in spatele monitorului si vedeti unde duce cablul de alimentare. Il puteti vedea?"
Client: "Da, da, cred ca da"
Operator: "Perfect. Urmariti cablul si vedeti daca este in priza"
Client: "Da, este"
Operator: "Cand erati in spatele monitorului, ati vazut ca acolo erau doua cabluri in spate, nu doar unu?"
Client: "Nu"
Operator: "Pai, sunt doua. Va rof sa va uitati din nou in spate si sa gasiti cel de-al doilea cablu"
Client: "L-am gasit"
Operator: "Urmati-l si vedeti daca capatul celalalt este introdus corect in spatele computerului"
Client: "Nu ajung"
Operator: "Bine. Dar macar puteti vedea daca este introdus bine?"
Client: "Nu"
Operator: "Chiar daca incercati sa va aplecati mai mult tot nu vedeti?"
Client: "Nu vad nu pentru ca nu ajung la el ci pentru ca e intuneric"
Operator: "Intuneric?"
Client: "Da, lumina din birou e stinsa si singura lumina pe care o am vine de pe ferestra dar nu e de ajuns"
Operator: "Pai, va rog sa deschideti lumina pentru cateva minute"
Client: "Nu pot"
Operator: "Nu puteti? De ce?"
Client: "Pentru ca e pana de curent"
Operator: "Pana... pana de curent?!?! Aha, mda, bine, am inteles acum care e problema. Mai aveti cutia in care a venit computerul si manualele de functionare?"
Client: "Da, le tin in dulap"
Operator: "Foarte bine. Luati-le, scoate computerul din priza, impachetati-l in cutie asa cum era cuand l-ati cumparat. Apoi duceti-l la magazinul de unde l-ati luat"
Client: "Chiar? Este chiar atat de grav?"
Operator: "Da, ma tem ca da"
Client: "Bine, atunci. Ce sa le spun?"
Operator: "Spuneti-le ca sunteti al dracului de tampit pentru a avea un computer!"

433 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un tanar preot trebuia sa tina prima lui slujba, drept pentru care era extrem de emotionat, chiar simtea panica. Atunci, superiorul lui, Episcopul, vazandu-l atat de stresat, l-a sfatuit ca inainte sa se urce in amvon pentru predica, sa puna un paharel de vodca in paharul cu apa, ca sa se relaxeze si sa aiba curaj. Preotului i-a mers nemaipomenit in prima lui slujba, dar cand a ajuns acasa a gasit pe masa o mica scrisoare din partea Episcopului in care zicea:
`Draga Parinte, Fiule,
Ma bucur foarte mult ca ti-a mers ata
t de bine in prima ta slujba si ca ai tinut cont de sfatul pe care ti l-am dat, dar trebuie sa-ti fac anumite observatii:
1. Din acel pahar cu apa trebuie sa iei mici sorbituri nu sa-l dai pe gat dintr-o data.
2. In acel pahar cu apa nu se pune nici gheata, nici felii de lamaie. In plus, eu ti-am spus sa pui putina vodca in paharul cu apa, nu invers...
3. Nu se foloseste Biblia ca suport pentru pahar.
4. Nu poti sa te stergi la gura cu sutana.
5. Poruncile lui Dumnezeu sunt 10 nu 12.
6. Iar apostolii sunt 12 nu 10.
7. Cand vorbesti despre cruce nu poti sa spui ca e acel T mare de deasupra altarului.
8. Cand vorbesti despre Isus si apostoli, nu poti spune ca e `Fiul si banda lui`.
9. David l-a invins pe Goliat cu o prastie si o piatra, nu poti sa spui ca `i-a zburat curul cu dinamita`...
10. Cand vorbesti despre Iuda, nu poti sa-l numesti `bulangiu`.
11. Tatal, Fiul si Sfantul Duh nu sunt Batranul, Juniorul si Stafia...
12. Nu e frumos sa-l numesti pe Papa - `Nasul`.
13. Faraonul i-a trimis pe evrei in pribegie, nu in p... a ma-si.
14. Eva i-a dat lui Adam un mar, nu i-a cedat...
15. Magdalena a fost o pacatoasa nu o curva.
16. Initiativa de a invita publicul sa aplaude a fost buna, dar a fost exagerat sa-l inviti sa danseze Macarena, sa faca trenuletul si sa o inviti pe Sora Daniela sa faca striptease.
17. Apa sfintita se foloseste pentru a binecuvinta, nu pentru. a-ti racori ceafa.
18. `Casuta` aia este confesionalul, nu toaleta.
19. Pasticul se distribuie crestinilor fara Nutella.
20. Cel de pe cruce era Iisus Cristos si nu Che Guevarra.
21. Pacatosii, cand mor, se duc in Infern, nu in aia ma-si.
22. Vezi sa ai mereu chilotii pe tine si, cind e cald, evita sa-ti faci aer cu sutana.
23. Iti amintesc ca slujba trebuie sa dureze circa 1 ora si nu doua reprize de 45 de minute fiecare, iar cel care era asezat langa tine si pe care l-ai numit `travestit cu fusta rosie` eram eu... In rest a fost bine`.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era un student cam timid si pusese ochii pe o tipa super misto in discoteca. Toata seara s-a gandit ce sa ii spuna, dar de fiecare data cand nascocea ceva, timiditatea il tragea inapoi. In cele din urma, tipa se duce la baie. El se hotaraste sa o urmeze si sa o astepte la usa pentru a putea intra in vorba cu ea cand va iesi. A repetat in minte tot felul de replici de agatat, iar cand tipa a iesit a tras aer in piept, a luat o figura de macho si i-a zis: Te-ai **** frumoaso?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama ia supus lui bula. bula! du te si cumpara paine. si bula s-a dus la femei. apoi nu mai avea bani, iar s-a dus la mama lui si i-a spus ca nu i ajungea banii. si mama lui ia mai dat bani mai multi. si sa mai dus odata la mama lui si a cerut banii. si dupa acee mama lui la uramrit si bula era cu o femie dupa o masina si mama lui ia sups ce faci bula acolo? si bula ia sups: dau la da la pompa_______

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un politist avea un caine iar cainele nu avea nimic in potriva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti tare
faattttaaaaaaaaaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trei puncte de suspensi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un baiat o intreaba pe mamasa : - Mama, imi iei o palarie? Te roggggg!-Nu!-da te rogggg! -Daca nu taci iti rup capu! - Da, sigur numa ca sa numi iei palarie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unu e un prost si unu e un destept prostu e desteptu si desteptu e cel mai mare prost

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doi vinatori erau undeva, intr-o padure. La un moment dat, unul dintre ei se prabuseste la pamint, fara suflare, cu ochii dati peste cap. Celalalt scoate repede celularul si suna la Salvare.
- Prietenul meu a murit. Ce sa fac?, striga el in receptor.
La care operatorul raspunde:
- Va rog calmati-va si eu o sa va ajut. Mai intai asigurati-va ca e intr-adevar mort.
Se lasa tacerea, dupa care se aude zgomotul unei impuscaturi. Dupa care, tipul pune mina pe telefon si zice:
- Ok, si acum ce sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce faci gheorghe gheorghe: te ***

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde naiba sa stiu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu a vrut sa trimita Apocalipsa pe pamant iar Isus a vrut sai demonstreze ca oameni de pe pamant sunt buni s-a dus el in Sahara si a vazut un om si i-a spus :
-ba omule ajuta-ma si pe mine cu o cana cu apa dar omul i-a zis:
ba eu nu am pentru mine si vrei sa-ti dau tie? pleaca ma de aici
a mers Isus mai departe si a ajuns la polul nord si tot asa a gasit un om care pescuia si i-a zis:
-da ba si mie peste ca mie foame
-du-te ba de aici eu am 3 copii acasa de crescut si vrei sa-ti dau tie peste
Isus a plecat mort de foame si de sete si a lesinat si la gasit un rrom si i-a dat mancare si de bautura si i-a facut o tigare cu droguri si l-a intrebat:
-tea luat ma?(adica daca la luat drogurile)
-nu
ii face una si mai mare
-tea luat ma?
-nu
ii face una si mai mare
-tea luat ma?
-nu
da Isus:
-ba sa stii ca eu sunt Isus
si tiganu:
-aaaaaaaaaaaaa tea luat nebune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

la cumparaturi.
La cumparaturi o femeie cumpara niste mere. Vinzatorul i da o plasa demere femeia vrea sa i dea bani odata cauta in buzunar si pana atunci cauta in sutien si gaseste. i da bani si pleaca si omu vede ce nu mai a vazut osata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr'un lift sunt doi big grin femeia isi da jos bluza si sutienu si ii spune barbatului : fama sa ma simt femeie la care tipu sta un pic pe ganduri si isi da jos camasa si ii spune :
Hai spal'o si calk'o

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Penisul, morcovul si banana discutau.
morcovu zice:pe mine sa ia din gradina ma taie si ma baga in supe
banana zice:pe mine ma culege verde ma arunca peste mari si tari ma mananca si imi arunca coaja la gunoi
penisul zice:pe mine ma trezeste cand mi-e somnul mai dulce apoi ma baga intr-o camaruta ma da cu capu de toti peretii si nu ma lasa pana nu vomitrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hab nu am

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era odata bula an casa si se lasa seara. Taicasu avea kef de nebunii cu maicasa si ce asi zice. An seara asta bula te culci mai devreme da. Bula intra an pat, dar nu al lua somnul. Tata intra an camera si al antreaba bula dormi el daaaaa si face asta de 2-3 ori si Bula raspunde ca da. Tasu se duce la masa an casa si...*&&. Masa zice pe mine ma mananca, tasu zice si pe mine ma mananca. Dar Bula SARITI BA CA NE MANANCA PE TOTII

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un cioban este cu oile pe munte. el vrea sa se duca sa-si faca nevoile si cand s-a intors na mai gasit oile. el s-a dus in oras la un hotel si s-a dus intr-o camera din hotel acolo erau 2 indragostiti si baiatul ii spune: iubito in ochi tai vad paradisul, dar ciobanul de acolo : oile mele nu le vezi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 politisti stau in fata unei usi pe use scrie trage si se impusca unul pe celalalt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un betiv intra intr-un birt:
-O tarie comanda el, orice da sa fie tare.
Barmanul ii pune un coniac, tipu il soarbe.
-Nu simt nimic.
Barmanul cauta pe sub tejghea si scoate o sticla de tuica ii pune un pahar, asta il bea.
-Nu simt nimic, ceva mai tare n-ai?
In dorinta de a satisface clientul barmanul merge in magazie sa caute.vine cu o sticla...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bomboana galbena si bomboana rosie se plimba, si dintrodata o bomboana trecuse pe langa ele, foarte repede...
ce bomboana credeti ca a fost? una dementa(de menta)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a bus o data bula, si s-a dus, si s-a dus, si dupa aia s-a intorswinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il stii pe Ion? care trage-ncur beton

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il stii pe Ion? care trage-ncur beton

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce crezi ca vrea sotul tau de la tine cand sunteti amandoi sub plapuma si se tot foieste, se agita, se da mai aproape de tine, inseamna ca ie frig si ca mai vrea plapuma!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bula si textul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

3 lilieci stau pe o creanga...
primul zice: mai, vede-ti ale-a 10 oi de acolo?
ceilalti: da le vedem!
primul: ma duc si le sug sangele la toate...
ceilalti: hai bai ca nu te credem!
isi ia zborul primul liliac si revine dupa 15 min cu sange la gura.
ceilalti: bravo bai!
dupa un timp...al doile-a zice:bai, vede-ti turma aia de vaci?
ceilalti: da bai le vede-m!
al doile-a: ma duc si le sug sangele la toate!
ceilalti: pe burta de ras.hai mai ca exagerezi!
isi ia zborul al 2-lea liliac si revine dupa aprox o ora plin de sange pe la gura.pe aripi!
ceilalti: wow.bravo bai, esti tare!
al treilea nu spune nimic, isi ia zborul si pleak.
revine dupa 2-3 ore cu ochii rosii.plin de sange la gura. turbat tare nu gluma si le spune celorlalti.bai,vede-ti turnul ala mare de acolo?
ceilalti: da, il vedem!
al 3-lea: ee, eu nu l-am vazut!