| Abracadabra_9959 a întrebat:

Vreau si eu niste bancuri cu alinuta dau fundita

big hug big hug big hug big hug

Răspuns Câştigător
| Danoninooo a răspuns:

# 1. Alinuţa era oarbă din naştere. Într-o zi, mama ei îi dădu o cremă şi îi spuse:
- Dă-te cu asta ca să poţi vedea.
- Mamă, mamă, nu merge!

# 2. Alinuţ şi Alinuţa mergeau pe un pod. Podul s-a rupt şi Alinuţ a căzut şi a murit. Alinuţa a fost mai norocoasă: s-a prins cu ochiu' d-un cui.

# 3. Alo, Alinuţa e acasă?
- Da... e acasă azi şi mîine, că poimîine o îngropăm...

# 4. - Mamă, pot să-i tai o ureche lui tata?
- Nu! Mai lasă-l să fiarbă încă vreo 10 minute!

# 5. Alinuţa iese din baie plîngînd amarnic.
- Ce ai, fetiţo? o întreabă mama ei.
- Fraţii mei se joacă în cadă de-a submarinele şi pe mine m-au dat afară, zicînd că eu nu am periscop.

# 6. - Ce-a păţit surioara ta?
- Şi-a rupt piciorul.
- Vai, ce păcat! Cum s-a întîmplat?
- Am pus pariu care din noi se apleacă mai mult pe fereastră. Şi ea a cîştigat.

# 7. - Mamă, mamă, nu mai vreau să înghit vomitiv!
- Taci din gură, Alinuţa! Cîinelui îi e şi lui foame.

# 8. - Mamă, mamă, pot să mă spăl pe dinţi?
- Da, du-te şi adu' borcanul...

Şi găseşti şi pe acest site: http://bancuri.cc/category/bancuri-cu-alinuta/ o mulţime de bancuri cu Alinuţa. Baftă!

6 răspunsuri:
| DroGuleTz a răspuns:

Alinuta:
- Mami, ma arde fundul!
Mama Alinutei:
- Pai, arde-l si tu pe el!

Alinuta iese plangand din baie. Tatal ei o intreaba:
- De ce plangi, Alinuto?
La care, Alinuta raspunde:
- Fratii mei m-au dat afara din cada, pentru ca nu am binoclu cu un ochi!

Dupa ore, Alinuta il sacaie pe un coleg:
- Sac-sac! Azi eu am luat un 10, iar tu un 2!
Suparat, colegul ii raspunde:
- Lauda de sine, nu miroase-a bine!
Atunci, Alinuta raspunde:
- Du-te-n c*r la mine, s-o mirosi mai bine!

Alinuta se urca pe un scaun, ca sa schimbe un bec ars. Bunica ii zice:
- Puiule, pune un ziar pe scaun!
- Nu-i nevoie, bunico, ajung destul de bine si fara el!

Alinuta:
- Mami, ma mananca nasul!
Mama Alinutei:
- Atunci, mananca-l si tu pe el!
- Bine, da' nu ajung!
- Atunci, urca-te pe un scaun!

Alinuta isi surprinde parintii facand dragoste pe jos, in baie. Alinuta o intreaba pe maica-sa, aflata deasupra:
- Ce faci, mama?
- Pai, il desumflu pe tatal tau!
La care Alinuta:
- Mama, nu te agita prea tare, ca maine vine matusa si il umfla iar!

Alinuta si fratele ei se intorc de la ziua de nastere a unui prieten. Pe drum, Alinuta il intreaba pe fratele ei:
- Nu ti-a fost rusine sa mergi de cinci ori cu farfuria dupa tort?
- Pai, nu! De fiecare data spuneam ca e pentru tine!

Alinutei ii placea foarte mult sa poarte o rochita mini si sa faca roata. Mama sa ii spune:
- Alinuta, nu mai face roata, ca ti se vad chiloteii!
A doua zi, la fel!
A treia zi Alinuta vine de la scoala fericita si ii spune mamei:
- Mama, am facut roata de 50 de ori, la scoala!
- Pai, si nu ti s-a vazut chiloteii?
- Nu, ca mi i-am dat jos!

Alinuta vine din vacanta de la mare, unde a fost cu mama si iubitul acesteia. Tatal, curios, o intreba:
- Ei, cum a fost la mare, Alinuto?
- Foarte bine! In fiecare dimineata iubitul lu' mama ma ducea in mare, la 17 km departare de mal, si eu inotam pana la mal.
- Si nu a fost greu, Alinuto?
- Nu! Mai greu era sa ies din sac!

Alinuta:
- Mama, azi m-a batut un baiat la scoala!
- Da? Si poti sa-l identifici?
- Da, mama! Am o ureche de-a lui in ghiozdan!

Alinuta mergea pe afara si il vede pe frate-sau jucandu-se cu un pustan foarte frumos. Atunci, ii spune lui frate-sau ca l-au chemat parintii in casa si -apoi- se intoarce catre frumusel:
- Auzi, hai sa ne jucam de-a v-ati ascunselea! Daca ma gasesti in 30 de minute te las sa ma tii de mana; daca ma gasesti un 20, te las sa ma pupi; daca ma gasesti imediat, te las faci ce vrei cu mine! Si... vezi ca sunt dupa coltul acela! atatea stiu si eu sper sa-ti ajunga paaa:* pup fundita?; o3

| DeEa_5512 a răspuns:

Se duce alinuta la mama ei:MAMA MAMA s-a spanzurat tata in baie! se duce mama in baie:totul era OK. dupa aceea alinuta zice:te-am pacalit:s-a spanzurat pe balcon!laughing

-alo,buna ziua,alinuta e acasa?
-da, e acasa azi si maine ca poimaine o inmormantam!laughing

la mijlocul lui august vine alinuta in casa si o vede pe maicasa impodobind bradul de craciun:
-mama, este abia august? de ce impodobesti bradul?
-taci fata ca ai leucemie si numai prinzi craciunul!laughing

sper ca tiam mfost de ajutor... fundita?big grin

| LifeIsHard a răspuns:

Intr-o seara, toti fratii Alinutei radeau, doar Alinuta plangea.
- De ce plangi Alinuta? intreaba tatal
- Fratii mei au aruncat-o pe mama de la balcon! spuse Alinuta printre suspine.
- Si tu de ce plangi?
- Nu am vazut faza!

Alinutza era in camera cu iubitul ei.Mama fetei ii spune ca daca baiatul o saruta sa strige mere, daca ii pune mana pe sani sa strige pere, iar daca ii pune mana mai la subsol sa strige gutui. Dupa o jumate de ora Alinuta icepe sa strige:
-SALATA DE FRUCTE!

Alinuta se joaca pe afara cu un baiat de-ascunselea. Ea spune:
- Daca ma gasesti in 20 minute poti sa ma tii de mana iar daca ma gasesti in 10 minute poti sa ma saruti iar daca ma gasesti imediat faci ce vrei cu mine. Vezi ca ma ascund dupa frigider

Alinuta se trezeste noaptea auzind batai in geam. Deschide geamul si vede o cioara mare, neagra si urita batind din aripi si croncanind: "Te maninc...te maninc...te maninc!"

Alinuta fuge speriata la ma-sa si o scoala din somn:
- Mami, mami, repede ca ma maninca pasarica!
- Scarpina-te!

alinuta merge cu mama ei la plaja.vede un baiat in pielea goala:
-mama, ce este aia dint-e picioarele baiatului?
-pai este un fluiereas. dupa o ora vine alinuta: -mama am suflat in fluieras si nu fluiera.

Alinuta a primit de ziua ei o bicicleta si se plimba in jurul blocului. Mamica ei o admira de la balcon:
- Uite, mami, fara-o mana!
Dupa inca o tura:
- Uite, mami, fara mâini!
Dupa inca o tura:
- Uite, mami, fara dinti!

Alinuta face glume de 1 Aprilie:
-Mama, mama! S-a spanzurat tata in pod!
Mama merge in pod si nu gaseste pe nimeni.
Alinuta:
-Ha, ha, te-am pacalit! S-a spanzurat in garaj!

Alinuta lipseste trei zile la scoala.A patra zi cand vine la scoala, o intreaba profesoara:
-De ce ai lipsit Alinuto?
-A murit mamica! sad
-De ce Alinuto?
-A batut un cui si s-a lovit la deget.
-Ei bine Alinuto dar din asa ceva nu se moare!
-I se facu lu taticu mila si a impuscato!

Alinutza o vede intr-o zi pe mama ei mangaindu-se goala in fata oglinzii si cerand un barbat. A doua zi alinutzza o vede pe aceasta cu un barbat, fuge rapid in fata oglinzii, se dezbraca, se mangaie si zice:
-vreau o bicicleta, vreau o bicicleta...

Alinuta:mama,un baiat m-a batut azi la scoala!
Mama:da? si poti sa-l identifici?
Alinuta:da,am o ureche de-a lui in ghiozdan...

Intra Alinuta goala pusca intr-un bar si comanda un whiskey. Vine barmanul, o priveste de jos pana sus. Alinuta il vede si il intreaba:
-Nu ai mai vazut niciodata o femeie goala?
La care barmanul:
-Nu e asta, ma intreb de unde o sa scoti banii pentru bautura

Tatĺl: Te-ai distrat bine in vacanta?
Alinuta: Da! Am fost cu mama si prietenul ei la mare.
Tatĺl: Si ce-ai facut? Te impacai bine cu el?
Alinuta: Da! Ma ducea in fiecare dimineata cu barca la vreo 5Km de mal si eu inotam pana pe plaja!
Tatĺl: Si nu era greu?
Alinuta: Nu, era mai greu sa ies din sac!

Intr-o zi Alinuta ajunge la scoala dupa ce a lipsit cateva zile.
Profesoara: Alinuta de ce ai lipsit de la scoala?
Alinuta: A murit bunica.
Profesoara: Da de ce a murit bunica?
Alinuta: Ca a calcat-o autobuzul pe deget.
Profesoara: Si numai de atat?
Alinuta: DA, dar avea degetul in nas.

Alinuta: Tati, pot sa ma mai joc cu bunicul?
Tatal: Bine draga, dar e ultima data cand il dezgrop.

Alinuta intarzie la scoala. Profesoara era deja in clasa.
-Buna ziua! spune ea trista.
-Alinuta,te rog sa iesi si sa intri fericita!
Iese, apoi:
-Buna ziua! spune ea aproape fericita.
-Nu auzi, intra fericita!
-Buna ziua! Ce mai faceti? Ce zi frumoasa! zise foarte fericita.
-Foarte bine! Dar de ce ai intarziat?
Alinuta foarte fericita:
-A murit mama!

Alinuta la plaja cu mama ei:
Alinuta:Mama de ce nu am si eu intre picioare ce are baietelu ala?
Mama:Rabdare Alinuta, rabdare...

-Mami, copiii de la scoala zic ca am dintii mari!
-Cum sa ai dintii mari, Alinuta? Dar te rog inchide gura ca zgarii podedaua!

- Mama, am obosit! Mai e mult pana la bunicuta?
- Taci si sapa!

Alinuta pleaca la bunici.Mama a sfatuit-o ca atunci cand vrea sa faca pipi sa-i spuna bunicului ca vrea sa mearga afara sa fluiere.
In prima seara nu s-a intamplat nimic.
A doua seara la fel. A treia seara
pe Alinuta o trece pipi.Ii spune bunicului:
-Bunicule, vreau sa ies afara sa fluier.
-No, doara, ce-ti veni? Vrei sa te manance lupu'?
-Bunicule, eu nu mai pot, eu vreau sa fluier.
-No, bine, fluiera in urechea mea ca sa n-o trezim pe bunica

-Mama, mie nu-mi place bunica.
-Taci din gura.Mancam ce avem

| OaNaツ a răspuns:

Http://www.woow.ro/bancuri/Alinuta.html
Uite aici o multime de bancuri cu Alinuta.
Funda?

| OaNaツ a răspuns:

Http://www.woow.ro/bancuri/Alinuta.html
Uite aici o multime de bancuri cu Alinuta.
Fundita?;;)