| MaryaSiAtÂt a întrebat:

Dau funda! Vreau si eu bancuri cu Alinuta.

5 răspunsuri:
| Lyiia a răspuns:

Buna! Iti dau cateva site-uri, cu muuulte bancuri cu Alinuta:
http://www.portal-info.ro/bancuri/bancuri-alinuta.html

http://www.portal-info.ro/bancuri/bancuri-alinuta-7.html

http://bancuri.cere.ro/Alinuta-1.html

http://bancuri.topfun.ro/bancuri/alinuta
In rest sunt extrem de multe. poti scrie pe google"bancuri cu Alinuta"Si vei avea o gramada.
Sper ca te-am ajutat!

| dany3la a răspuns:

Alinuta:
- Mami, ma arde fundul!
Mama Alinutei:
- Pai, arde-l si tu pe el!

Alinuta merge la bunica sa, din padure si se intalneste cu lupul. Acesta, o intreaba:
- Alinuta, ce ai in cos?
La care, Alinuta ii raspunde, zambind:
- Puroi!

Alinuta iese plangand din baie. Tatal ei o intreaba:
- De ce plangi, Alinuto?
La care, Alinuta raspunde:
- Fratii mei m-au dat afara din cada, pentru ca nu am binoclu cu un ochi!

Dupa ore, Alinuta il sacaie pe un coleg:
- Sac-sac! Azi eu am luat un 10, iar tu un 2!
Suparat, colegul ii raspunde:
- Lauda de sine, nu miroase-a bine!
Atunci, Alinuta raspunde:
- Du-te-n c*r la mine, s-o mirosi mai bine!

Alinuta se urca pe un scaun, ca sa schimbe un bec ars. Bunica ii zice:
- Puiule, pune un ziar pe scaun!
- Nu-i nevoie, bunico, ajung destul de bine si fara el!

Alinuta catre taica-su:
- Mama ma tot freaca; ce sa fac?
- Pai, linge-o si tu!

Alinuta:
- Mami, ma mananca nasul!
Mama Alinutei:
- Atunci, mananca-l si tu pe el!
- Bine, da' nu ajung!
- Atunci, urca-te pe un scaun!

Alinuta:
- Mama! Mama! Iti pute ochiul!
- Nu e adevarat, Alinuta!
- Ba da, e adevarat! Cand vin si te privesc in ochi, simt cum iti pute ochiul!
- Nu draga mea, tie iti pute gura!

Alinuta isi surprinde parintii facand dragoste pe jos, in baie. Alinuta o intreaba pe maica-sa, aflata deasupra:
- Ce faci, mama?
- Pai, il desumflu pe tatal tau!
La care Alinuta:
- Mama, nu te agita prea tare, ca maine vine matusa si il umfla iar!

Alinuta si fratele ei se intorc de la ziua de nastere a unui prieten. Pe drum, Alinuta il intreaba pe fratele ei:
- Nu ti-a fost rusine sa mergi de cinci ori cu farfuria dupa tort?
- Pai, nu! De fiecare data spuneam ca e pentru tine!

Alinutei ii placea foarte mult sa poarte o rochita mini si sa faca roata. Mama sa ii spune:
- Alinuta, nu mai face roata, ca ti se vad chiloteii!
A doua zi, la fel!
A treia zi Alinuta vine de la scoala fericita si ii spune mamei:
- Mama, am facut roata de 50 de ori, la scoala!
- Pai, si nu ti s-a vazut chiloteii?
- Nu, ca mi i-am dat jos!

Alinuta vine din vacanta de la mare, unde a fost cu mama si iubitul acesteia. Tatal, curios, o intreba:
- Ei, cum a fost la mare, Alinuto?
- Foarte bine! In fiecare dimineata iubitul lu' mama ma ducea in mare, la 17 km departare de mal, si eu inotam pana la mal.
- Si nu a fost greu, Alinuto?
- Nu! Mai greu era sa ies din sac!

Alinuta merge la taica-sau:
- Tata, ce este un travestit?
Tatal:
- Alinuta, n-am timp! Taci si desfa-mi sutienul!

Intr-o zi Alinuta se duce la scoala cu lectia neinvatata. Doamna profesoara o intreba:
- Alinuta ce am avut de invatat pentru astazi?
- Nu stiu, doamna profesoara, pentru ca am avut treaba!
- Ce treaba, Alinuta?
- Treaba mare!

Alinuta:
- Mama, pot sa-l mananc pe bunicul?
Mama:
- Nu! Mananc-o pe bunica, ca-i mai fiarta!

Alinuta vine acasa de la discoteca in compania unui tip 'foarte bine'. La intrare se opresc, iar el, intinzandu-si mana peste umarul ei, se sprijina de poarta si incepe s-o 'vrajeasca'. O privire dulce, o mangaiere, un sarut, aluzii la eventualitatea urcarii in camera ei.Alinuta insa nu se lasa. Nu se da batut nici el. Stau acolo 10 minute, 20, jumate de ora, trei sferturi; fara rezultat!
Cam dupa o ora apare sora Alinutei:
- Auzi, ma! Mama iti transmite, ca daca sora mea nu se lasa, iti suge ea scula, numai sa-ti iei odata cotul de pe blestemata aia de sonerie!

Alinuta:
- Mama, azi m-a batut un baiat la scoala!
- Da? Si poti sa-l identifici?
- Da, mama! Am o ureche de-a lui in ghiozdan!

Alinuta il trezeste pe frate-sau in toiul noptii si-i spune:
- Auzi, Aline?
- Ce-i Alinuto?
- De ce se scartaie patul?
- Pai, probabil vom avea un fratior!