| crisbebe a întrebat:

Vreau si eu rezumatul orcarei CARTI(in afara de amintiri din copilarie)dar sa fie de autor ROMAN.
funda

8 răspunsuri:
| Bya132 a răspuns:

Vasile Georgică - Nunta

Era o muiere care avea o pruncă (am scris intenţionat) de 17 ani care o bătea toată ziulica de mare. Într-o zi a venit Făt-Frumos şi a furat-o pe pruncă şi a fugit cu ea pe tărâmul plicticoşilor plictisiţi. S-au căsătorit şi au făcut o droaie de copii.
Sfârşiiit! :3

| Kazimir a răspuns:

Dumnezeu, mi-a organizat o mică distracţie, despre care voi păstra o amintire plăcută toată viaţa. Toate animalele au defi­lat prin faţa mea: «Şi pe fiecare vietate cum o vei numi, aşa va fi numele ei», mi-a spus moşneagul. Aşa ospita­litate mai zic şi eu!
Şi cînd spun admirabilă încă n-am spus totul. Am avut şi un număr comic în program, şi anume cînd au apărut peştii. Grădina noastră se află pe uscat, departe de ţărmul mării. Aici sînt numai rîuri, adică apă dulce. Vă închipuiţi ce mutră făceau peştii de mare, nevoiţi să urce în sus pe Tigru şi Eufrat pentru a mi se înfăţişa? Lipsa apei să­rate îi supăra teribil. Am rîs cu hohote! Dar din cale-afară de rău au dus-o mamiferele acvatice! Din feri­cire, tăticului i-a venit ideea să lărgească în mod excep­ţional, pentru ziua aceea, rîurile din grădiniţa mea, că altminteri nici o balenă n-ar fi putut să treacă vreodată prin ele...
Rezumat biblie.

| MâţulMov a răspuns:

Ce p*** mea cauta intrebarea asta aici?
Chiar asa, in halul asta?
Exista vreo 2 categorii numai pentru chestii din astea si tu postezi tocmai aci?
LOL

| XxBalonasheeXx a răspuns:

Sigur nu ai gresit categoria? straight face

| crisbebe explică (pentru XxBalonasheeXx):

Chiar am gresit-o, scuze.trebuia sa fie la timp liber

| CriminalăÎnSerie a răspuns:

Ia cartea de romana si citeste.

| infires a răspuns:

E greu sa iti pui un pic neuroni la treaba?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.gugăl.ro