| Xperia a întrebat:

A calatorit cineva recent cu masina personala din romania in anglia? Ma intereseaza sa imi spuna cineva pasii care trebuie sa ii urmez :unde platesc rovignete? cat ma costa? cum e procedura la ferry? Ma intereseaza cam toti pasii deoarece nu am iesit niciodata cu masina din tara. multumesc

1 răspuns:
| Alexu2004 a răspuns:

Nu am calaorit eu, dar stiu din eperienta altora, rovinieta daca o ai cumparata din Romania, acolo o sa fie valbila doar 7 zile. La ferry, urci masina pe el, te urci si tu, si astepti sa plece.