| AvalohAlyn a întrebat:

Am fost si am sa mai merg in Bucuresti. Ce locuri/atractii turistice imi recomandati sa vizitez? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Gregory a răspuns:

Salut. Sper să te ajute aceste link-uri:
http://www.turistik.ro/romania/bucuresti/obiective-turistice-bucuresti
http://www.romania-pitoreasca.ro/......uresti.php
http://www.obiective-turistice.ro/obiective/bucuresti-41.html
Preferatele mele sunt:
- Biserica „Sfântul Gheorghe Nou"(între Universitate şi Piaţa Unirii), Biserica Batiştei, Biserica „Precupeţii Vechi - Biserica Tuturor Sfinţilor", Biserica "Sfântul Cuvios Antonie cel Mare"- Curtea Veche, Biserica „Sfântul Mina", Biserica „Sfântul Spiridon Nou" (cea mai mare biserică ortodoxă din capitală);
- Parcurile precum Tineretului, Herăstrău, Carol, Cişmigiu, Alexandru Ioan Cuza (este cunoscut şi sub numele de Titan sau I.O.R.);
- Grădina Botanică;
- Muzee (Muzeul Grigore Antipa, Muzeul Naţional de Artă);
- Palatul Parlamentului;
Drum bun şi să te bucuri de ceea ce vei vedea.
Îţi doresc un weekend plăcut şi o săptămână uşoară. :)

4 răspunsuri:
| andreylarentiu a răspuns:

Ai aici un mic ghid www.zuum.ro/pagina.php?id=477

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Curtea Veche (e in spatele Hanului lui Manuc), Muzeul national de Istorie, Muzeul de Arta (este in Palatul Regal), Casa Melik (cea mai veche casa de locuit din Bucuresti), Ateneul Roman (pentru un concert), Manastirea Stavropoleos, Cismigiul, Aleea scriitorilor de la Bellu.

| bfvhjcv a răspuns:

1.parcul herastrau
2.parcul cismigiu
3.mall-uri(gen baneasa shopping city)
4.parcul glinca
5. zona din floreasca care e foarte frumoasa
funda?