| anonim_4396 a întrebat:

Puteti sa imi recomandati excursii de o zi pe care pot sa le fac cu trenul?

Nu am timp sa imi iau concediu si sa plec din Bucuresti mai mult de o zi, ma gandeam sa plec cu trenul de dimineata intr-un oras, sa vizitez principalele atractii turistice si seara sa ma intorc.

Prima excursie de acest gen pe care am de gand sa o fac este in Brasov. Plec dimineata, stau cateva 4-5 ore si ma intorc seara.

Ati putea sa imi recomandati ceva asemanator?

Bineinteles, nu as putea sa plec foarte departe, nu am cum sa fac mai mult de 4 ore cu trenul, avand in vedere ca seara ar trebui sa ma intorc, dar in acelasi timp vreau sa vizitez principalele atractii turistice din orasele apropiate, sa ma relaxez si sa scap de Bucuresti.

1 răspuns:
| DoriKat a răspuns:

Sinaia, Sibiu. (eu am fost la Sinaia saptamana trecuta, o zi si a fost super)