| RecycleBin a întrebat:

saptamana viitoare merg la mare in statiunea mamaia.as vrea sa stiu si eu cateva lucruri:
1.cum este statiunea?[pentru. cei care au mai fost]
2.sunt multe magazine, gen tarabe/bazaruri cu multe chestii dragute?[stiu ca este complex perla si inca unul]
3.se mananca bine?
4.cum este plaja?
5.cat costa un bilet la telegondola din mamaia?[am cautat pe net.si nu am gasit mai nimic.de fapt am gasit, dar pe fiecare site pe care am intrat, am gasit altceva si altceva.
mersi anticipat:*

5 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Statiunea Mamaia este perla Marii Negre, aici ca si in anii trecuti sunt foarte multe bazaruri si tarabe, plaja e impecabila, mancarea este buna dar putin cam scumpa iar plimbarea cu gondola cred ca nu va suferi modificari fata de anul trecut tinand cont ca e criza.

| Alexa_8596 a răspuns:

1.Statiunea,este frumoasa.cred.
2. Da, sunt.
3.Mancarea este f scumpa, dar...
4.Plaja,nu pot spune ca este foarte buna, am prins intrùn sezon, era numa alge, meduze, ca te inecai in ele, si apa foarte mica

Mai bine te duci in Neptunwinking.love struck. Nu sunt alge, meduze.Si tot felul de chestii.Si statiunea e frumi. Poti sa te duci la aqua magic in mamaia dar este ft scump.

| sandy a răspuns:

Da am fost in Mamaia dar la muncă, plaja e frumoasă, multe magazine, dacă mănânci la împinge tave măncarea e bună si ieftină este şi Luna Parc unde sunt comedii şi multe tarabe cu suveniruri.Vacanţă plăcută.

| Anonimusss a răspuns:

Mamaia este unica statiune care imi place in Romania:X MAgazine sunt destule...in apropiere de telegondola sunt magazine cu haine si spre Satu de vacanta mai sunt muuultee magazine de haine...cat despre tarabe erau acum 2 ani(atunci am fost ultima oara pe litoralul Romanesc) destul de multe tarabe, cele mai multe adunate la un loc am impresiathinking in apropiere de Hotel Unirea

De mancat se mananca bine si tin sa o contrazic pe M. S in legatura cu faptul ca spune ca mancarea e putin cam scumpa...asa se aude ca in mamaia e mancarea mai scumpa decat in alte statiuni, dar am fost tot acum 2 ani si in Eforie Nord (unde se zvonea ca preturile sunt bune alea alealaughing) si mancarea avea cam acelasi pret...si vreau sa spun ca nu mia plkt de nicio culoare acololaughing m-am jurat ca nu mai calc pe acolo
Plaja are nisipul foarte fin:X:X:X perfect as putea spune
Iar despre bilet nu mai stiu sati zic sigrthinking acum 2 ani era in jur de 10 lei?thinking cam asa cred...mai mult nu cred ca e.bine da 10 lei de persoana sau poate si mai ieftinthinking depinde

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Putini turisti, cosurile de gunoi dau pe-afara, am vazut si voma pe trotuar(la orele15!), fantana arteziana cu palmieri funct. doar seara, 8lei o supa (de ex.)