| alexandra_8004 a întrebat:

Am o nelamurire.am voie in avion in bagajul de mana cu placa de par si ma rog niste cosmetice cum ar fi un rimel oja ruj solid dermatograf adica un strict necesar? am cautat un raspuns si nu ma inteleg cu nimeni si chiar as vrea sa stiu ceva sigur.mai ales ca nu am platit la cala nimic si nici nu vreau pentru ca nu mai am bani.si as dori sa stiu sigur...by the way compania e blue air... m-ar interesa un raspuns sigur mai ales in privinta placii de par :*

7 răspunsuri:
| Aℓεxąηdяą a răspuns:

Nu ai voie pentru ca:in rimel ei pot crede ca poti ascunde multe lucruri...si cu placa de par la fel pentru ca poate fi o arma! dac te-am ajutat please da-mi fundita!

| Roby67 a răspuns:

I-ti dau un Link, poate gasesti raspuns la intrebarea ta, si daca nu trimite un E-Mail direct la Blu Air.
http://www.blueairweb.com/Conditii-De-Calatorie/

| Betty a răspuns:

Nu ai voie:-

| lost.in.rain a răspuns:

Din cate stiu, cosmeticele nu sunt admise, dar placa de par ar putea trece daca e verificata de cei de la chek-in.

| alexandra_8004 explică:

Ideea e ca am auzit ca nu e chiar o tragedie in privinta machiajului daca e pus intr-o borseta sau sigilizat sau ma rog ce crima ar face un fard de obraz.sau un dermatograf.plus ca cica placa e metal si nu ai voie dar eu am nevoie de ea laughing) si decat sa ma risc sa mi-o arunce mai bine nu o mai iau sau daca m-ar primi asa.nici nu stiu si pe site-ul lor nu scrie ceva concret sa inteleg si eu

| ines a răspuns:

De placa nu stiu sigur dar oja si rimel sigur nu. Eu am fost an august cu firma lor cu bebe si m-a pus sa beau apa din biberonul copilului.

Răspuns utilizator avertizat