| Dorin_iures a întrebat:

Am voie sa iau patine in avion? Patinez si vreau sa plec cu ele in concediu dar pentru ca au lama aceea de metal nu stiu daca nu cumva sunt interzise.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai voie sa iei patinele cu tine la bagaj de cala. Nu ai voie la bagaj de mana cu ele. Totusi, trebuie sa anunti inainte de calatorie cand iti cumperi biletul ca le iei cu tine pentru ca trebuie sa platesti o taxa pentru echipament sportiv.

3 răspunsuri:
| wizard_cristi a răspuns:

Ai voie doar ca trebuie sa anunti atunci cand iti iei biletele ca ai echipament sportiv (acest lucru inseamna ca vei fi taxat). Nu ai voie sa iei totusi patinele cu tine in cabina ci va trebui sa le pui la bagajul de cala.

| tomeasca a răspuns:

Nu trebuie sa iti faci problema aceasta doar poti inchiria patine de la pationar. Nu are rost sa le iei cu tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca sunt considerate periculoase si nu ai voie sa le iei cu tine. La urma urmei daca dai cuiva in cap cu ele il poti omori.