| ღRαmøOoღ a întrebat:

As vrea si eu sa merg la patinoar am auzit ca e super big grin! Am mai multe intrebari legate de asta...
1.Patinele au lama? Daca nu stiu sa patinez pot sa-mi tai picioarele cu lama de la patine? :-ss Adica nu de alta de imi e fica :-ss
2.In Braila cat costa patine si intrarea? ( intrebare optionala pentru cine-i din Br)
3.Am vazut niste bari de care te tii adica ma rog ca un fel de cadru si te dai cu el... exista asa ceva adica ma rog am vazut la stiri dar nu stiu daca e chiar asa

MULTUmesc CEL MAI BUN RASPUNS PRIMESTE fundita SI VOT!
As dori ca pana sambata, duminica sa am vreo 12 raspunsuri oricum dau la toate vot
(mentionez am 10 ani )

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai am fost de o mie de ori la patinoar si va fi usor sa iti raspund.
1) Da, patinele au intr-adevar lama pentru a te ajuta sa patinezi mai bine si pentru a patina pe gheata. Daca cazi nu te vei taia in lama pentru ca este imposibil. Lama nu poate ajunge mai sus de brau ( in orice pozitie ai cadea laughing doar daca e extrem sa te indoi ca fetele alea japoneze laughing ) iar glezna ti-e protejata de patine care sunt foarte groaza iar lama nu le poate strapunge )

2) Nu sunt din Braila dar daca vrei sa-ti cumperi patine costa in jur de 1 milion asta e pretul cel mai probabil pentru patine in majoritatea parte a tarii. Intrarea nu e scumpa, eu la Resita am intrat cu maxim 20 de lei ( aici e deja scump )

3) Da, exista asemenea bari deci tine-te de ele cand te dai pe patinoar ca sa nu cazi. De preferat sa mergi cu o prietena care sa te sustina cand vei cadea

Imi dai fundita te rog frumos?

4 răspunsuri:
| ღRαmøOoღ explică:

Far stiti eu nu stiu sa ma dau pe chaita de loc... nici macar pe dinaia mica

| Ingerasull99 a răspuns:

Pai patinele de la patinoar, au lamele dar nu sunt subtiri, sunt mai groase, nu poti taia ceva cu ele in nici un caz.
Nu cred ca ti se dau bete sau ceva de genu' ca la schi, eu cel putin nu am primit niciodata din astea si nici nu am vazut la cineva bete.
Un pret pentru patinoar cu patinele lor ar fi cam 20 25 ron.

| Fexy a răspuns:

oh go on stai linistita o sa caz laughing dar nu ii nimic de rau... nu te ingrijora se invata oh go on e dinstractiv :X mai ales daca mergi cu prietenii:X... du-te si distreazate :*... bafta peace sign

| Fexy a răspuns:

Pai totul se invata... trebuie doar sa te distrezi, nici eu nu am stiut de la inceput am invatat m-am uitat la alti cum fac si am prins miscarea... nu iti mai fa atatea griji distreazate doar :*