| Andreibogdanc a întrebat:

Am voie sa imi pun in bagajul de cala, 3-4 pachete de tigarii? Sau am voie sa cumpar din dutty free tigari?
(Sunt minor)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Ai voie sa pui in bagaj 3-4 pachete de tigari.
2.Este interzisa vanzarea tigarilor catre minori.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

În bagajul de cală poți să pui cam orice, cu condiția să nu fie dintre obiectele interzise la transport. La duty-free, nu cred să ai șanse să poți cumpăra țigări (e ilegală vânzarea de alcool și țigări minorilor, în plus, e o zonă foarte supravegheată video și nu cred că vreun vânzător de acolo ar face o excepție); plus că, din câte știu, acolo nu se vând la pachet - doar la cartuș.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai voie