| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ii fac o surpriza sotului in primavara. Sa il duc undeva vreo 2 zile nu prea departe de judetul Bihor. Eventual un loc frumos unde sunt cai, unde se poate pescui, unde sa fie peisaj frumos. Nu ma intereseaza cladiri.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stana de Vale - Coada lacului. E un traseu frumos si sunt cabane.
http://www.bihorinimagini.ro/......araj-lesu/

5 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Vezi ca din aprilie pana in iunie, pescuitul este interzis pe toate apele care sunt proprietate publica!

| alyyyyy2018 a răspuns (pentru JackR):

Ms. Stiam ceva. ca prin aprilie, dar nu stiam pana cand. Oricum la pescuit putem merge si vara, ca lui ii place si iar ar fi o surpriza. Dar pana la vara ma gandeam sa il duc undeva si sa vedem o pestera, ceva munti in zona noastra, aer curat. Numai sa nu merg asa oriunde imi vine mie, sa am recomandare de o zona placuta.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am vazut ca ai zis de pestera. In zona Stana de Vale se afla o gramada de pesteri. Obligatoriu de vizitat Pestera Ursilor. Mai sunt si pestera Meziad si mina Farcu cu cristale. Cauta pe net! Sunt extraordinare!

| alyyyyy2018 a răspuns (pentru Salontanul):

Ms frumos. Am gasit pesterile cand am cautat stana de vale. Prin zona aia o sa il duc. Doar sa se faca vremea mai frumoasa. Zapada nu vreau happy

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru alyyyyy2018):

Cu placere! Este o zona minunata. Am batut-o pe jos ani de zile. Am lucrat la Beius si de aia ti-am recomandat-o.