| Raluca591 a întrebat:

As vrea sa merg in vizita la Cluj Napoca, pentru a vizita Padurea Hoia Baciu, insa ce altceva pot vizita in acest oras?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Autobuzele lui Emil Boc(să).

| gothicchild0899 a răspuns:

Salut! În Cluj poți vizita Dealul Cetățuia, Pădurea Făget, Statuia lui Matei Corvin, etc.

| VanillaQ a răspuns:

Gradina Botanica, Piata Unirii (Biserica Sf. Mihail, grupul statuar Matia Corvin, stalpii impuscati, ruinele vechii cetati Napuca) Piata Muzeului (locul unde s-a nascut Matei Corvin), Palatul Banffy, strada in Oglinda, cetatuia, parcul central, gradina botanica, turnul croitorilor. Cu un search pe google gasesti toate obiectivele.
Exista niste ghizi super frumosi care fac turul celor mai importante obiective zilnic la ora 11 si la ora 18, gratuit, punctul de intalnire fiind in Piata Unirii.
Calatorie placuta!