| Welcome.to.my.word a întrebat:

As vrea sa practic un sport...baschet sau handbal. dar parinti mei zic ca o sa ma dea la primavara.Cum i-as putea convinge sa fac mai repede/?

11 răspunsuri:
| hamsterx a răspuns:

Le spui ca pana la primavara se termina inscrierile big grin

| oky a răspuns:

Te duci cu tupeu peste ei si le zici asa : " Bai nene eu vreau sa facc sport acum nu la primavara " Glumeam laughing spune-le si tu ca e frig afara si nu iti place sa stai in casa ca nu ai ce sa faci si ca vrei sa faci miscare

| HappyPills a răspuns:

Le spui sa nu lase pe maine ce pot face azi happy
sau le spui pur si simplu ca vrei sa te inscri mai repede

| Psycho a răspuns:

E foarte bine ca vrei sa practici un sport.eu am facut volei 2 ani jumate.si m-am lasat.si-mi pare rau.si vreau sa ma apuc din nou. tata toata ziua e cu gura pe mine ca de ce m-am lasat.ca nu fac nimic toata ziua laughing dar de ce numai la primavara vor sa te dea? nu le e tot acolo? cu cat mai repede, cu atat mai bine...
sunt mai stricti? nu poti nicicum sa'i convingi?

| Deea_4962 a răspuns:

Spune-le ca cea mai buna prietena a ta incepe peste cateva zile si vrei sa mergeti impreuna.big grin la mine intotdeauna functioneazabig grin

| AlinPlaya a răspuns:

Buna. Le spui ca daca te trimit de acum, te ajuta si pentru scoala, pentru moral. Trust melaughing eu asa am facut...

| Kynext a răspuns:

1. E vreme urata afara acum
si decat sa o pierzi in fata calculatorului, mai bine faci miscare.
2.Probabil,antrenamentele pe care vrei sa le urmezi sunt seriose si sigur se practica scheme, tactici vitale(din cate am inteles ai decis sa urmezi un sport de echipa).
3.Convinge-i ca ai pierde mai mult daca ai sta in casa(Tv, calc, cate un prieten in vizita) decat daca ai merge la antrenamente.
4. Poti oricand invoca motivul "Sti tati, si prietenul meu, X, merge la antrenamente si vreau sa merg deodata cu elbatting eyelashes"

La mine merge de fiecare data.Si daca ai ales sa practici un sport, bravo! Sa te tii de elwinking. Meritabig grin

Sper ca ajuta, la mine merge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le spui sa te dea mai repe pentru ca o sa invat sa joci mai bine daca nu te da acum dupa aia o sa ai un dezavantaj in fata altota

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu fac basket de aproximativ o luna laughing. Imi place, insa trebuie sa ma trezesc dimineata x_x. Da ma gandesc ca peste ceva timp o sa merg in cantonamente, etc day dreaming. Si pentru tine, ai putea sa le zici ca esti foarte nerabdatoare si vrei sa vezi cum e. NU stiu care e diferenta dintre acum si primavara thinking Bafta :*!

| sandy_1169 a răspuns:

Te invat eu.
Tata, mama sportul te dezvolta la trup dar si mintal as vrea sa fac un sport si cine stie poate iese ceva din mine atunci o sa va multumec din suflet dar acum va rog frumos sa intelegeti ca handbalul imi place foarte multi si as vrea sa fac o cariera din asta.
Sper ca tea-am ajutat... bafta plz fundita happy

| adyady54 a răspuns:

E mai bine primavara.