| Mangustă a întrebat:

As vrea sa practic un sport si am de ales intre handbal, inot sau tenis. Tata vroia handbal ca jucase si el, da` eu nu prea le am cu jocurile de echipa. Oricum, dintre acestea pe care il recomandati si care ar ajuta cel mai mult la slabire?

13 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Inotul....handballul si tenisul sunt sporturi frumoase, dar nu te formeaza!
Dimpotriva ...mai mult te pot accidenta!
Inotul in schimb te formeaza....iti formeaza muschii spatelui, iti formeaza rezistenta, te ajuta se te recuperezi dupa o accidentare, iti lucreaza toate grupele de muschi ..etc
Inotul alaturi de basket si alergare produc cele mai mari schimbari pentru organism atunci cand sunt practicate

| TεaсhMεHoωToDomε a răspuns:

Eu ti-as spune sa alternezi intre inot si tenis.Innotul te ajuta mult si la musculatura si e si placut si in plus te mentine mereu in forma iar tenisul este mai relaxant vara (tenis de camp). Am facut tenis si inot dar am ramas la inot. Oricum eu zic sa incerci pe rand si sa vezi unde iti place mai mult si care ti se pare ca te ace sa te simti mai bine pentru ca atunci cand practici un sport este important sa te simti bine happy
Succes

| mixxjim a răspuns:

Si eu as alege inotul, dar conteaza ce iti place tie, unde te simti mai bine, in apa sau pe uscat, in soare, la tenis. in plus, mie mi se pare ca la inot sau tenis poti avea activitate sportiva mai mult timp decat la handbal. succes, orice ai alege!

| Mangustă explică:

Care-i ma faza cu melodia aia? De ce o tot distribui? :-l Nu intereseaza pe nimeni muzica populara cu cate o curva la fiecare 10 sec si cu o calitate a imaginii atat de varza...clar?batting eyelashes

| DamiPapucii a răspuns:

Tenisul

| S0nofS4tana a răspuns:

La slabire nu stiu in orice caz dintre astea trei inotul ar fi cel care te dezvolta cel mai frumos. Iti recomand sa renunti la handbal deoarece mie personal nu mi se pare in sport care iti da un corp frumos. Tenisul este scump iar daca vrei sa faci performanta trebuie sa te antrenezi mult nu sa te lauzi la altii ca faci tenis si sa-l faci doar ca pe un moft deci in final inotul.Acum depinde daca-ti place asa mult tenisul ar fi o solutie.

| ionutzicamariuca24 a răspuns:

Mie imi place si tenisul la fel de mult ca si inotul, dar tenisul e mai mult o placere, un moft. inotul te formeaza!

| byanca01 a răspuns:

Toate aceste jocuri sunt faine dar eu in locul tau as alege inotul si nu trebuie neaparat sa-l asculti pe tatal tau pt.ca cel mai important lucru este sa iti placa tie.

| voiebuna11 a răspuns:

Iti recomand tenisul de masa...ste un sport care iti dezvolta reflexele si eu il practic de ceva vreme!

| rudfy a răspuns:

Tenis! eu il practic de ceva timp cam 2 ani si m-am dezvoltat foarte mult am si slabit si inaltat. totusi e un sport cam scump adica o racheta costa de la 1 milion jumate in sus, mingiile si ele ceva dar e mai bun ca inotul cu siguranta pentru ca nu poti sa inoti in curte cum ar venii laughing. sper ca te-am ajutat :*

| Stardusst a răspuns:

Buna! Iti recomand din proprie experienta inotul. Iti tonifica musculatura, intareste plamanii si te ajuta sa slabesti mai mult decat handbalul sau tenisul.

| andiandrada2000 a răspuns:

Poii inotul te formeaza la spate te face plin de muschi si etc. Eu fac atletism si te slabeste numa ca e de maturitate nu stiu daca chiar ai vrea sa il practici.

| Skindred a răspuns:

Daca vrei sa te inalti si sa te dezvolti ar fi bun handbalul, eu de ex am un verisor de 24 de ani care a facut handball 7 ani iar acum are 2 metri si 100 si ceva de kg.