| Alexandraemy71 a întrebat:

Ati vrea sa plecati din tara pentru. a va face un viitor mai bun?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Daca ai sprijin in afara e bine sa o faci pentru ca mergi la sigur, cei care nu cunosc pe nimeni si se duc acolo aiurea ajung rau. Daca ai cap si putin noroc poti castiga aici ca un mic sef cat unul in afara la roaba, bine bine dar care e diferenta? diferenta este ca sef aici nu e totuna cu sclav acolo.Acuma fiecare cu parerea lor, ce ati zice daca Romania ar disparea, hai sa mergem toti in alte tzari.Vedeti voi mai copii daca nu ganiti nici voi sa le rupem capul la astia,si tara noatra e frumoasa si are resurse,doar ca sclavii astia de politicieni ne fac zilele amare,daca ii indepartam pe ei o sa fie si la noi ca la englezi,francezi.Dar daca toti sunt lasi si au ganduri de plecare, astia normal ca castiga razboiul, si de peste 20 de ani tot castiga pentru ca romanii sunt prosti.Eu ma duc in tzari straine doar in concediu, de ce sa fiu sclav la un italian pentru cateva sute de euro, de ex cu carte de munca un italian sa primeasca 2000 de euro si un roman 650 de euro? pentru aceeasi treaba,e sclav sau nu? ganditi al un viitor, in curand "afara" nu o sa mai fie nimic de facut mai ales daca si Romania o sa adopte moneda euro, plecam afara 10 ani ca sa luam o masina de 15.000 de euro amarata si alti magnati au aici masini de la 500.000 de euro in sus? Ia hai sa incercam sa le confiscam noi poporul averile la cei care nu au muncit dar sunt milionari in euro, cred ca o vom duce bine cel putin 20 de ani, asa trebuie sa ganditi, fiti legionari nu lasi

9 răspunsuri:
| Bella_6127 a răspuns:

Daaa

| Satisfaction a răspuns:

Noah bine! Clar! Dar sa ma intorc sa-mi vizitez rudele si sa plec iarasi!

| ZEU93 a răspuns:

Da,imi si propun dupa terminarea facultatii sa plec :d

| AsuDePika a răspuns:

Normal eu sunt plecat de 5 ani si este foarte bine. daca vrei sa vb mai mult asudepika@yahoo.mail.sau pe mess

| diavolita_4468 a răspuns:

Da sa zicem

| VORTEX a răspuns:

Da mi-as dori sa mers in strainatate ca sa fac bani si as veni in tara sa-mi fac o casa si restul, batranetea tot in Romania vreau sa mi-o petrec

| pery a răspuns:

Daca ar fi nevoie da

| IoanaXxxxx a răspuns:

DA ~! ~ poate imi dai si mie un rasp.batting eyelashes

| crissstina a răspuns:

Desigur ca la prima vedere pare tentant, nu? Dar a-ti parasi tara e ca si cum ti-ai parasi mama pentru o alta mai frumoasa.