| KatVonB a întrebat:

In ce tara ati vrea sa plecati definitiv?[Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul ]:-

Răspuns Câştigător
| Monica a răspuns:

N-aş pleca nicăieri dacă n-am avea un conducător de tot rahatu.Merită spânzurat, a dracu. E o ţară foarte frumoasă, păcat că nu ştim să o preţuim, să avem grijă de ea şi să fim mândri.Nu că am avea motive, in momentul de faţă.
Actualmente, aş pleca în Franţa, dar cum sunt mică...deabea dacă am 14 ani.laughing. renunţ la ideea asta.captivantă
E magistral acolo.Presupun.din auzite şi oamenii sunt puţin mai diferiţi faţă de români.Probabil chiar mai uniţi.
This is the life. Ce să faci?

15 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

In tara aia atat de indepartata, Romania anilor 1800
Nici n-ai zici ca din trecutul glorios s-a ajuns la un prezent asa de groaznic. Iar la viitor te doare inima ca pe Minune cand te gandesti

| clauss a răspuns:

In regat, cred ca e cea mai civilizata si dezvoltata tara, poate si chiar cea mai frumoasa, pacat ca nu pot ajunge

| Pho3nix a răspuns:

In America.happy

| Ada... a răspuns:

Bună! Aş merge în Anglia sau în Germania.winking

| silence a răspuns:

Da. si faza e ca deja locuiesc definitiv acum cu parintii mei in cipru (larnaka) si e super fain :X:X:X sunt de 2 ani aici si e super tare! happywinking :X:X

| resp3ct a răspuns:

As pleca in Germania. E mai civilizat acolo.

| Gabrielle16 a răspuns:

Tara noastra a avut mereu un trecut "glorios", viitorul si mai"glorios", iar prezentul e jale.
As pleca daca as putea...

| Ella995 a răspuns:

Eu as pleca in Anglia, sau in SUA...Asta mi-as dori, dar pana atunci, s-ar putea sa plec in Spaniahappy

| 。。。✿*゚Viento゚*✿。。。 a răspuns:

Eu sunt in Spania de 5 ani cu intreaga familie! In urma cu 3 luni am fost in Romania pentru prima data dupa 5 ani de zile de strainatate.
Ce pot sa spun?! Mi-a placut f mult in tara.Niciodata nu voi uita de unde am plecat si care imi este nationalitatea... Buna, rea este tara mea natala!
Din punctul meu de vedere, poti merge oriunde, dar nicaieri nu te vei simtii mai bine ca acasa... Poate unele lucruri vor fi ceva mai bune in afara, dar intodeauna ceva o sa iti lipseasca.Eu nu am degand sa raman definitiv in Spania, chiar daca am tot ce imi trebuie aici, niciodata nu voi lasa de a fi o extranjera o straina pentru spanioli...

Numai bine! :*

| daniella_5715 a răspuns:

Fiecare viseaza sa plece departe de Romania, este normal pentru ca aproape in orice tara gasim conditii mai bune decat la noi, dar totusi sa nu uitam ca aici ne este locul natal, prietenii, dusmanii.Cred ca daca fiecare ar incerca sa se schimbe pe el (referitor la indiferenta care este in jurul nostru)conditiile s-ar schimba...Haide-ti totusi sa nu ne mai discriminam asa tarawinking

| Emma a răspuns:

Franta!

Sau Anglia
Oricum Romania a ajuns...de tot rasul!

| deniiiii234 a răspuns:

Oricat de necivilizata ar fi Romania, eu nu as putea sa plec de aici.
In Romania m-am nascut, aici am trait si voi trai, aici imi sunt toti prietenii si familia.

| ▬►LollipOp◄▬ a răspuns:

In Spania love struck

| MayhemChimera a răspuns:

Eu as pleca in cipru.Este super.

| rozelor a răspuns:

Daca Romania iti ocupa tot timpul, de unde mai gasesti timp sa pleci in alta tara?