| Alex a întrebat:

Daca ar fi sa alegeti o tara unde sa plecati care ar fi? Daca vi s-ar oferi ocazia sa plecati intr-o tara straina sa munciti si eventual pana la urma sa va stabiliti, sa va faceti un viitor care ar fi aceasta? Si spuneti si de ce, va rog.

3 răspunsuri:
| NoLiesJustLove a răspuns:

Anglia.limba usor de invatat mi se pare mult mai "civilizata" si mai "curata" fata de noi, de tara noastra. daca esti destept gasesti repede un loc de munca nu stiu mi se pare o tara frumoasa

| DragosMTGX a răspuns:

Un vecin de al meu e plecat la las vegas de vreo 6 ani si o duce bine limba engleza bani sunt euro a doua moneda in europa salariile sunt mari timp de parcurs cu avionul 4-6 ore cred..nu stiu sigur numai ca chiriile sunt cam mari acolo.De exp un restaurant in centrul las vegas ului e pe luna intre 60-120.000 euro pentru un restaurant discoteca depinde de spatiu etc.cam atat Fundita?big grin

| GoGoNaruto a răspuns:

Eu sincer as zice Italia.
-Limba usoara de invatat
-Poti gasi un job destul de rapid
-Euro este a doua moneda ca marime in europa (daca vrei sa trimiti in Romania bani e ff bine)
-Mai sunt romani acolo (vreo 4 milioane)
-Cu avionul ia 2 ore pana acolo.
-cu autobuzul 2 zile(dar e ff obositor)
Cam asta e, FUNDA plz? :* happy