| Faranume242424 a întrebat:

Aveți curaj să mergi in Siria?

10 răspunsuri:
| dirtyraccoon a răspuns:

Eu una nu as avea curaj avand in vedere razboiul civil de acolo?

| dirtyraccoon a răspuns (pentru dirtyraccoon):

!*

| cristi202 a răspuns:

Depinde pentru ce. Pentru concediu, sigur nu. Daca ar fi sa ajut pe cineva, sa zicem un prieten, poate ca mi-as lua inima in dinti si as merge.

| Felys a răspuns:

Mersul intr-o tara instabila cum e Siria nu tine de curaj ci de nebunie.Pentru ce sa ne riscam viata doar ca sa dam dovada de curaj cand cei de acolo nu stiu cum sa fuga cat mai departe de ororile traite

| Catalinjr a răspuns:

Daca mergi cu un grup organizat cu ghid, etc, eu zic da. Pe cont propriu nu!

| Golyat18 a răspuns:

Am 18 ani, detin permis categoria B, am 1, 80 m inaltime, 75 kg, daca ai ceva de adus de acolo poti conta pe mine...

Daca as merge asa pasional?
Bineinteles, eu as fi vrut sa fiu soldat dar am probleme cu picioarele... crying broken heart

| WangLouis a răspuns:

Ce sa faci acolo? Daca as fi fost sa zic de acolo si acum ceva ani m-am mutat aici din cauza razboiului, poate m-as mai duce sa mai vad una alta, dar asa ce sa fac de nebuna acolo?
M-as face voluntar in armata rebelilor, ca altceva nu vad. happy

| baru a răspuns:

La cateva lectii de gramatica nu ai vrea? Ai avea curaj?

| francut a răspuns:

Nu. Si nu din cauza razboiului. "Legile" lor si obiceiurile sunt mai periculoase. Astea au si dus la neintelegeri si implicit la razboi.

| Adry05 a răspuns:

Nu