| Anamariadenisa16 a întrebat:

Bună! Ce părere aveți despre cutremurul din Turcia și Siria?

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Nicio parere, este un fenomen natural care s-a mai intamplat si se va mai intampla.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pacat de atatea vieti pierdute!
Cutremurele sunt un cataclism natural care din pacate nu pot fi oprite sau prevenite.
Pacata ca s-a furat ca-n condru materialele de constructii si s-au construit sute de blocuri fara fundatie reala, de arhitecti si ingineri facuti pe banda rulanta, ca si-n romanica, de-alte astia care termina BAC-ul cu 5 si apoi termina facultatea pe spaga, construind cladiri incorect, fara rezistenta, care s-au prabusit la cutremur si au omorat atatia oameni nevinovati.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce părere sa avem despre un cutremur?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că este un cutremur. Nu produce păreri.

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu sunt de acord cu cutremurele astea. Pe noi ne întreaba cineva? Nu era frumos macar un referendum înainte? "Vreti o nu vreti cutremur?"

| just4ubr2015 a răspuns:

A fost trimis de cel de sus ca sa le mai taie din elan la turci la cate pacate au facut si fac in continuare cu alahul lor.