| J7anine a întrebat:

Aveti idee unde pot merge la scufundari (eventual in Grecia) si cam ce preturi sunt?

4 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Centrul de scufundari The Waterhoppers va invita sa descoperiti extraordinara lume subacvatica a insulei Corfu.
Cam asta este deviza celor de la acel centru de scufundari.
Centrul se gaseste in Ipsos, insula Corfu, la doar citiva metrii departare de portul Pirghi, 14 km N de orasul Corfu si doar 15km N de aeroportul international al insulei.
In Corfu se poate ajunge cu avionul, autocarul sau masina proprie.

| elena a răspuns:

Te poti, scufunfa, foarte usor, in preturile produselor actuale, de orice natura, de la noi, din Romania...
Este bine, ca te gandesti la un concediu in Grecia, dar scufundari nu se pot face si la noi? Ai rau de Marea Neagra?

| J7anine explică:

Am spus eventual happy iar la noi nu stiu exact unde... poate Constanta?

RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

Iordania sau Israel la Marea Rosie (este mai ieftin in iordania la Aquaba). Costa cam 30 euro / scufundare, aproximativ o ora. Peisajul subacvatic este absolut incredibil.
http://www.youtube.com/watch?v=zG-sbnee_HA
(aici e un filmulet din calatoria mea din noiembrie 2008)