| LarisaStanciuu a întrebat:

Biletul de tren se poate lua si cu cateva ore inainte de plecare?

Răspuns Câştigător
| Valentinaldoilea a răspuns:

Chiar si cu 1/2 de oara inainte. Sau cu cateva zile.

13 răspunsuri:
| nirocino a răspuns:

Sigur ca da! Bafta!

| DozaDeSperanta a răspuns:

Buna seara, Larisa!

Desigur ca da!

| Axelrunda a răspuns:

Categoric, il poti lua si cu 2 minute inainte de plecare. Dar iti recomand sa iti faci rezervare online.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar si cu 5 minute inainte. laughing

| Mi5h4 a răspuns:

Sigur ca da. Ll poti lua oricand chiar si cu cateva zile inainte. In ultimele 5 min inainte de plecare nu se mai dau bilete.

| CosminaStefania3344 a răspuns:

Da,cu siguranta.

| Valentinaldoilea a răspuns (pentru Axelrunda):

Cu doua minute inainte, NU! Diagrama se inchide cu 5 minute inainte de plecarea trenului, pentru a lasa suficient timp calatorilor, sa urce in tren.

| Veltorb a răspuns:

Da,se poate lua și cu câteva zile înainte online sau cu 2 minute înainte de plecare.

| Axelrunda a răspuns (pentru Valentinaldoilea):

Ah scuze, am uitat ca in Romania nu sunt aparate care scot ticetele, nu am calatorit mult cu trenul in Romania. Stau in Germania de 5 ani, aici cumperi doar de la automat. Oricum mersi de informatie, am sa nu uit ca nu poti cumpara cu 5 minute inaintewinking

| PeFuga a răspuns:

Cu 5 minute inainte sa plece trenul din statie se blocheaza emiterea din sistem a biletelor, prin urmare aceasta ar fi limita minima... Iar maxim? Chiar si cu cateva saptamani-o luna inainte.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Online se poate si cu 30 zile inainte: http://www.cfrcalatori.ro/ro/manuale/542-cum-cumpar-online

| CuriousStuff a răspuns:

La unele trenuri poti sa-l iei si dupa plecare, de la controlor. happy
Daca te gandeti ca ar trebui rezervare sau luat cu o zi inainte, nu trebuie. Poate fi luat oricand.

| RareşTPUro a răspuns:

Eu cand am fost in Oradea am luat biletele trenurilor dus-intors cu 5 zile sau o saptamana inainte sa ma duc. M-am uitat la mersul trenurilor pe CFRCalatori la trenul ce ma interesa sa ma duc spre Oradea... si la intors acasa. Am mers pe 20 Iulie 2015 si m-am intors pe 25 Iulie 2015. Si mi-am cumparat ambele bilete, adica si cel de intors, tot de atunci de cand m-am dus.