| cozonac55 a întrebat:

Am achizitionat un bilet de avion si am primit biletul electronic pe mail. Am observat ca prenumele mele sunt inversate (de ex: pe mine ma cheama Popescu Ion Vasile, pe biletul electronic scrie Popescu Vasile Ion). Credeti ca voi avea vreo problema? Am gasit cazuri cand oamenii au zis ca le erau inversate numele cu prenumele (Ion Popescu in loc de Popescu Ion) o eroare mai mare decat a mea, si nu au avut nicio problema/nu au platit taxe. In informatiile de pe bilet e mentionat si CNP-ul, deci pot confirma ca e biletul meu cu actul de identitate. Am zis totusi sa intreb, poate este cineva in domeniu care imi poate raspunde. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Nu e nicio problema, am patit-o si eu. Daca ai si CNP-ul pe rezervare si ala e corect atunci e si mai bine.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand schimbarea ordinii numelui cu prenumele e ceva normal. Doar la noi in Romania se obisnuieste sa pui numele primul.

In rest daca sunt scrise corect nu mai conteaza ordinea, mai ales ca e vorba doar de prenume

| cozonac55 explică (pentru suntserios):

Nu am zis ca mi s-au inversat numele cu prenumele, ci doar cele doua prenume intre ele. Respectiv, in engleza, first name cu middle name. Last name(numele de familie) e la locul lui.