Întrebare recomandată | ValeriuBt a întrebat:

Este vreo problema daca sunt inversate prenumele pe biletele de avion la wizzair fata de cum sunt trecute in buletin? Multumesc frumos de raspunsuri!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ar trebui sa ai probleme.

| ValeriuBt explică (pentru suntserios):

Ideea e ca am auzit la altii ca au avut probleme la imbarcare si nu sunt sigur in totalitate

| StoicAnalysis a răspuns:

Depinde de tara. Eu cand am mers la lucru in Anglia, cand am ajuns in aeroport, au trebuit aia sa ma verifice in camera de securitate daca intr-adevar eram eu cel din pasaport. In pasaport aveam prenumele inversate si pe biletul de avion era trecut numele dupa buletin.

| vatadezahar24 a răspuns:

Nu ar trebui să fie nici o problemă dar depinde de țară! Eu de exemplu când am mers în Emiratele Arabe aveam pe pasaport numele inversate și pe bilet cum sunt în buletin, am fost verificată în camera de securitate în câteva minute și cam asta a fost. Deci nu, nu este nici o problemă