| Malinaa a întrebat:

am citit cate ceva pe internet despre iesirea din tara a minorilor. Am vazut ca trebuie aprobarea ambilor parinti si o persoana majora sa ma insoteasca. Acea persoana trebuie sa si semneze pe declaratie sau e suficient parintii si ea sa aiba doar cazierul?

Răspuns Câştigător
| boogdan91 a răspuns:

Procura trebuie semnata doar de parintii tai si pe aceasta sa fie trecut numele si seria buletinului/pasaportului insotitorului, si la vama trebuie cazierul insotitorului. Nu e nevoie sa fie prezenta si persoana respectiva cand faci procura la notariat. Eu la 17 ani am avut nevoie si mi-am facut procura pe un sofer de la firma de transport(ii stiam numele si seria pasaportului)-pana la urma, in cursa a venit alt sofer.dar am trecut si asasmugD

1 răspuns:
| Malinaa explică (pentru boogdan91):

Mersi mult happy