| makarov34 a întrebat:

Buna, am nevoie de pareri. Vreau sa plec iarna in Romania la munte....imi puteti da niste propuneri, ceva experiente cei care au mai vizitat locuri frumoase.

9 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Vrei sa schiezi sau sa te relaxezi?

| makarov34 explică (pentru aditimus):

Aminoua?

| Iote a răspuns:

Oriunde pe munte. Dar daca vrei si ski, undeva prin Bucovina, Maramures sau Harghita.

| darrio2007 a răspuns:

Eu plec la Busteni si vara si iarna. Anul trecut pe 29 noiembrie era zapada si ningea, pe platoul Bucegi, la Sfinx. A fost singura zapada pe care am pipait-o in acea iarna.

| makarov34 explică (pentru darrio2007):

Si la ce hotel ai petrecut?

| darrio2007 a răspuns (pentru makarov34):

La hotel este scump iar pretul nu reflectă realitatea. Iti recomand Casa Fănel din Busteni. Camere curate si mari. Acolo mă cazez de fiecare dată.

| sierra1 a răspuns:

Schiezi? nu ne-ai spus
singur? nu ne-ai spus

| aditimus a răspuns (pentru makarov34):

Recomand la schi zona Arieseni poti imbina utilul cu placutul si schiat si de vizitat pestera Scarisoara, pestera Ionelei.

https://www.arieseni.pro/obiective-turistice-arieseni

| loculdelageam a răspuns:

Îți recomand satele Măgura și Peștera din județul Brașov - au cea mai frumoasă priveliște după părerea mea. De aici poți vizita și Cheile Zărneștiului, poți face drumeție spre Cabana Curmătura, poți merge la Plaiul Foii de unde ai o priveliște super către masivul Piatra Craiului. Aproape de cele două sate este și Zărneștiul, unde există o rezervație de urși, dar și Râșnov, unde poți vizita Cetatea Râșnov. Călătorii inspirate!