| Xianoli a întrebat:

Am și eu o întrebare, unde aș putea să petrec o zi la grătar, la maxim 130 km de București?
Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| DanielIlie a răspuns:

Lângă mănăstirea Comana.

| DanielIlie a răspuns:

Doftana. Lângă Câmpina.

| DanielIlie a răspuns:

Breaza. Până în Comarnic.

| DanielIlie a răspuns:

Manastirea Cetațuia (Cetățeni).

| mihai69 a răspuns:

Sunt destule locuri: Comana (dar e cam prea „populat", în special în week-end-uri), Cernica (Extreme Park - idem), sau mai departe pe Valea Teleajenului, în drumul spre Cheia (DN1A). Ori tot cam pe acolo, dar spre Slănic (PH).
Ar mai fi o variantă - în Bulgaria. E o zonă turistică frumoasă în jurul orașului Ruse. (Basarbovo, Rusenski Lom)