| Anee0 a întrebat:

Am un pasaport, tip vechi( este facut in 2008 si expira in 2013), as dori sa stiu daca as avea vreo problema cu el la iesirea din tara, daca trebuie sa imi fac altul dupa modelul cel nou. Multumesc mult pentru raspunsuri

Răspuns Câştigător
| gabitzuuu11 a răspuns:

Nu nu trebuie sa iti faci unul nou. Si eu am unul e din 2007 si e bun si acum. funda?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca expira in 2013 este valabil. Atentie insa ca era ceva cu iesira, sa nu fie mai putin de 6 luni pina la expirare.

| ClaraB a răspuns:

Cat e valabil nu trebuie sa-l schimbi.

| hackeru2 a răspuns:

Nu ai nevoie de pasaport atata timp cat vrei sa calatoresti in U. E si ai peste 18 ani.Ai nevoie doar de buletin. Sper ca ti-am fost de ajutor

| Anee0 explică:

Multumesc pentru raspunsuri, buletinul nu imi va fi de folos pentru ca nu calatoresc in Europa