| Lale_2033 a întrebat:

puteti sa-mi spuneti si mie ce acte sunt necesare la iesirea din tara? stiu ca trebuie pasaport sau C. I. Mai e necesar altceva?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti major/a nu trebuie altceva. Daca esti minor/a trebuie o declaratie notariala autentica, data de ambii parinti, prin care acestia isi dau acordul sa pleci in strainatate si indica un insotitor major. Numai bine!

| Bya132 a răspuns:

Ai nevoie de pașaport sau de buletin. Dacă ești minor/ă ai nevoie de un act care îl procuri de la notar cu semnătura ambilor părinți.

Sper să te distrezi în țara în care vei plecahappy

Numai bine!

| ana_8023 a răspuns:

Pai pasaportul sau buletinul iar daca esti minor procura de la parinti care se face la notar

| Whisper_7948 a răspuns:

Daca vrei sa pleci in alta tara care nu e in UE iti trebuie pasaportul, in caz ca esti minora iti trebuie si un act care il faci la notar cu semnatura parintilor... daca tara e in UE poti merge si cu buletinul si biletul de avion/microbuz tongue