| daisy22 a întrebat:

as avea o curiozitate! Unde e mai "frig" in Antarctica sau Siberia?

Răspuns Câştigător
| catacool96 a răspuns:

Http://www.recorduri.lovendal.net/......-din-lume/

Aici gasesti mai multe detalii :)
Funda? :D

34 răspunsuri:
| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Pai asa dupa tine unde crezi?

| FaraoneSicilianu a răspuns:

In antarctica stiu eu, cred ca se ajung -70, -80 de grade daca m-amintesc bine

| madu1295 a răspuns (pentru FaraoneSicilianu):

Si eu stiam la fel!

| FaraoneSicilianu a răspuns (pentru madu1295):

Atunci daca suntem in 2 sa credem asa e adevarat happy

| madu1295 a răspuns (pentru FaraoneSicilianu):

Da! happy Oricum in Siberia stiu ca-i ceva mai cald fata de Antarctica! De -80 de grade stiam si eu ca se inregistreaza frecvent.

| FaraoneSicilianu a răspuns (pentru madu1295):

Dar totusi nici in siberia n-as vrea sa stau happy deja in Romania e frig big grin

| seby4music a răspuns:

Bucuresti.

| madu1295 a răspuns (pentru FaraoneSicilianu):

Nici eu!hee hee Insa faceam comparatie cu Antarctica! happy Ca nici acolo o-one Hawaii, categoric! oh go on

| madu1295 a răspuns (pentru madu1295):

Nu-i* sorrybig grin Ce-i in capu' meu. happy

| FaraoneSicilianu a răspuns (pentru madu1295):

Da, happy si Romania in comparatie cu antarctica e ca hawaii big grin

| NuDauFunda a răspuns:

Pai e logic ca e mai frig in Antarctica, ca doar e la Polul Sud. Siberia e in nordul Rusiei asiatice.

| madu1295 a răspuns (pentru FaraoneSicilianu):

Daa! Acum sa fim seriosi, Romania e bombonica fata de Siberia, Antarctica!hee hee

| FaraoneSicilianu a răspuns (pentru madu1295):

Lasa ca daca vorbesc cu maica mea, poate crede ca suntem aproape laughing cand a fost cutremur in japonia m-a sunat toata ingrijorata pe mine laughing cum sa crezi ca Romania e aproape de japonia? laughing))))

| madu1295 a răspuns (pentru FaraoneSicilianu):

hee hee Mai, e mama, nu fi rau, normal ca era ingrijorata! tongue

| eucumine010 a răspuns:

In Antarctica a fost inregistrata temperatura de -89.2 °C, cea mai scazuta temperatura masurata vreodata pe glob. In schimb in Siberia a fost doar -71.2 °C maxima.

| FaraoneSicilianu a răspuns (pentru madu1295):

Da dar totusi laughing bine ca aproape n-a iesit niciodata din Italia, dar nu are nici o curiozitate big grin adica a fost maritata cu un egiptean, eu cand aveam prietena din Romania, am cautat imediat satul ei de nastere in harta laughing

| madu1295 a răspuns (pentru FaraoneSicilianu):

laughing Totusi nu exista ''dar''! tongue Cand o sa fii si tu mai mare...tongue Sa te vad atunci.hee hee

| FaraoneSicilianu a răspuns (pentru madu1295):

Sunt batran deja, la 20 de ani laughing

| madu1295 a răspuns (pentru FaraoneSicilianu):

Ai copii? Banuiesc ca nu. Deci.tongue

| FaraoneSicilianu a răspuns (pentru madu1295):

Nu, mama mea are 2 copii, unu de 20 si unu de 30 de ani big grin eu mai astept pana cand o sa fiu mare :p

| madu1295 a răspuns (pentru FaraoneSicilianu):

Pai nu ziceai ce esti batran la 20 de ani?laughing Mai, acum e timpu' distractiei; dupa 25 n-ai sa mai ai tu sansele astea. happy

| FaraoneSicilianu a răspuns (pentru madu1295):

laughing pai cand imbatranesti devii ca un copil laughing oricum ar fi adevarat dar nu stiu daca o sa am ocazia

| madu1295 a răspuns (pentru FaraoneSicilianu):

Never say never! tongue

| FaraoneSicilianu a răspuns (pentru madu1295):

Asta spun si cand incerc sa invat engleza tongue sau araba tongue

| madu1295 a răspuns (pentru FaraoneSicilianu):

hee hee) e bun ca spui.

| FaraoneSicilianu a răspuns (pentru madu1295):

Oricum engleza e mult mai grea de invatat decat romana, si araba e mult mai grea decat engleza big grin

| madu1295 a răspuns (pentru FaraoneSicilianu):

Romana eu cred ca-i cea mai grea! Mie engleza mi se pare super usoara. tongue

| FaraoneSicilianu a răspuns (pentru madu1295):

Depinde, in siciliana unele cuvinte semana mult gen frate si sora se spun fel ca in romana si unde se spune unne sau unni, depinde din ce zona a siciliei tongue iar engleza e mai diferita și araba e complet diferita tongue

| madu1295 a răspuns (pentru FaraoneSicilianu):

Mmm, probabil. Eu am zis cum mi se pare si ceea ce-mi place! happy Eu acum daca nu te superi, ma retrag; maine am test si. trebuie' sa fiu in formabig grin Noapte buna.

| FaraoneSicilianu a răspuns (pentru madu1295):

Bafta la test happy si noapte buna si tie happy