| bebe23 a întrebat:

am o curiozitate: de ce sa strica frigiderul de la frig?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Avand vechime si daca ii se strica vreo piesa sau o rezistenta atunci alea pot fi cauzele, dar nu are nici-o treaba cu frigul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU se strica.Atunci cind este frig, uleiul din motorul congeletorului se ingroasa sau chiar ingheata si motorul nu mai poate porni.nu este indicat sa tii frigider sau congelator in incaperi friguroase.In asemenea situatie, muta-l in incapere mai incalzita, lasa-l sa ia temperatura acelei incaperi si va porni cu siguranta.Numai bine.

| roxy1997 a răspuns:

Nu se strica dar daca este mai frig de 0 atunci el nu mai are ce sa raceasca si se opreste