| adrianpetrican a întrebat:

Ce se va intampla daca va aparea o gaura in stratul de ozon la polul nord cum e cea de deaspura antarcticii? va fi foarte cald vara si foarte frig iarna? sau nu se va mai topi niciodata zapada si va fi ca si antarctica?

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Gaurile dinn stratul de ozon is discutabile, cea de la polu sud sa cam dus, sau a fost o poveste sa poata tilharii aia din organizatiile alea sa ramina la slujbele ce le au, aia maninca banii oamenilor si nu fac absolut nimic.

Stii cum e? Se formeazxa o organizatie, la inceput aia se fac ca lucra pe brinci, de fapt ei nu fac nimic, apoi dupa ceva ani se trezesc unia sai ia la rost laughing atunci ei cauta sa nusi piarda slujbele de milioane si se preteaza la tot felul de rahaturi, o vind si pe masa numa sa ramana acolo.

Cam, asta se intampla in lume cu organizatiile astea de mediu, medicina, ONMU etc, nu fac absolut nimic, doara stau acolo si consuma bani oamenilor.

Gauri in stratul de ozon apar mereu, este ceva logic sa fie. Daca vrei sa stii adevarul, cauta si vezi ce este oznul, ce face, unde apare, de ce, cum etc.

Ce pot sa iti spun asa in mare, ozonul apare in locul unde este soare, in locuriule intunecate, adica unde este noapte nu are de ce sa se formeze, nici nu are cum, asa ca in acele locuri ozonul lipseste, de acolo si denumirea de gauri.

Cauta cum am zis cum se formeaza stratul de ozon si o sa inteelgi ce am zis.
Ozonul apare numai daca ai radiatie luminoasa, la poli unde juma de an este noapte, pe perioada aia normal ca ozonul cam lipseste, pentru ca nu are cum se forma.