| TiffanyxSxColor a întrebat:

As vrea si eu sa stiu cum ar fi daca as da la turism? Mie mi'ar placea sa calatoresc si sa vizitez si alte tari! Dar totusi as vrea sa stiu cum e?!

Multumesc!happy

Răspuns Câştigător
| EduardGa a răspuns:

Eu am facut in liceu profilul Turism-Servicii, insa nu am dat mai departe tot la acest profil. In liceu a fost foarte interesant, ceva nou, pentru ca faceam economie, marketing, tipologia agentiei de turism si cate obiecte de specialitate. Am facut intr-un an si practica la o agentie de turism si apoi la un hotel. Insa nu scrie nicaieri ca daca aplici pentru aceasta optiune inseamna sa si calatoresti. Mai tarziu, dupa ce termini, da. Depinde de ce si in care circumstante.
oricum ar fi, bafta!

2 răspunsuri:
| UNfriendLY a răspuns:

Daca dai la turism nu inseamna ca vei calatori din contra vei da informatii despre tara ta, etc, daca vrei sa calatoresti, fate stewardesa, se castiga extrem de mult si calatoresti mai mereu + ai hotel de la firma nu platesti. trebuie sa stii la perfectie franceza+engleza, pa

| doar.pt.voi. a răspuns:

Vezi ca profilul "turism" difera de la liceu la liceu. Eu sunt la turism si alimentatie si ies de aici chelnerita, barmanita, bucatareasa, vanzatoare.Acum am auzit ca se va baga Comertul. Difera liceul.asta e buba. dar te vei descurca. Daca urmezi facultatea de turism vei putea calatorii, vizita si alte tarihappy sper ca te-am ajutat. baftahappy