| An0nim8 a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor la engleza cu nsite expresii. Cum spune de exemplu: "Ajuta-te singur" sau cum spun "in viitor as vrea sa calatoresc/vizitez..."?

5 răspunsuri:
| stolz a răspuns:

"Ajută-te singur" = "Help yourself"
"În viitor aș vrea să călătoresc/vizitez..." = "In the future I'd like to travel/visit..."

| An0nim8 explică (pentru stolz):

Eu eram tentat sa zic "i want to travel", de ce se foloseste would in loc de want?

| stolz a răspuns (pentru An0nim8):

Și "I want" e corect, dar "I would like" e o versiune mai politicoasă.

| An0nim8 explică (pentru stolz):

Poti sa setezi la profil sa primesti mesaje si de la membrii junior? vreau sa iti scriu ceva in privat...

| anonim_4396 a răspuns (pentru An0nim8):

Acum îmi poți scrie.