| matei418 a întrebat:

- Buna dimineata TPU, ca sa intru in Bulgaria imi trebuie pasaport sau pot trece doar cu buletinul?
- De la Giurgiu gasesc autocar sau dubita ce ma poate duce pana unde vreau ( de exemplu la mare ) si daca da, daca stiti si la ce pret va rog sa-mi spuneti

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici scrie ce-ti trebuie ca sa treci granita.http://www.hoteluri-bulgaria.webatu.com/
Iar pana la mare,depinde pana unde vrei sa mergi. Varna,Sunny Beach, Sozopol, Burgas, Golden Sands, etc.
Un bilet de la Bucuresti pana la Varna
era anul trecut 35 euro.Anul asta nu stiu cat, dar nu cred ca sare de 45 euro dupa scumpirea benzinei :)

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti trece doar cu cartea de identitate (cu buletinul de identitate nu poti). Numai bine!

| matei418 explică:

Si de la Giurgiu, am vreo masina pana la mare? si cam cat ar costa de la giurgiu?

| VilaEne a răspuns:

Ca sa treci in Bulgaria iti trebuie numai buletinul.
Intrii pe www.autogari.ro si cauti acolo microbuze si sigur vei gasi si pretul si ruta.

| epurasu a răspuns:

Daca ai peste 18 ani cu buletinu nu este nevoie de pasaport daca esti sub 18 ani trebuie pasaport si sa fii insotit de o persoana peste 18 ani cu o declaratie data de ambi parinti la notariat si persoana cu care vei calatori sa aiba cazierul care se elibereaza la cerere de pa politia unde are domiciliul persoana.