| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un raspuns urgent, pentru a calatori in Bulgaria, iti trebuie pasaport sau merge doar cu buletinul, vreau sa plec la mare acolo maine.

14 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Doar buletinul, pentru ca Bulgaria e membra UE.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, îţi trebuie şi paşaport!

| PainMax1985 a răspuns (pentru anonim_4396):

E adevarat ca pasaportul temporar se elibereaza in doua ore?

| LoreDenisa01 a răspuns (pentru PainMax1985):

Da big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

| DomnişoaraClannad a răspuns:

Dacă ai buletin pentru ce-ţi mai trebuie paşaport? Eu am fost in luna iulie şi l-a vamă m-au lăsat să trec doar cu buletinul.

| yekto a răspuns:

Am fost prin bg. doar CI
have fun

| SparkleO a răspuns:

Salut.

eu am fost in Austria si nu am avut nevoie decat de buletin. Ti-l cere la frontiera si atat.
daca esti minor si nu mergi cu parintii ai nevoie de un document obtinut de la notar.

| ѕოiℓ a răspuns:

Totul ce s-a raspuns este gresit.
Am fost in Bulgaria si ma duc iar.
Trebuie doar buletin, iar daca esti -14 ani, nu e problema. Doar buletinul, sa te gaseasca in lista de date. Sau poate, si fara buletin, suntem cu ei in Uniunea Europeana.
FUnda?

| dnk10 a răspuns:

Doamne, doar copii de 11-12 ani raspund pe aici. Nu, NU iti trebuie pasaport, doh. Unul dintre avantajele ca am intrat in U.E, poti sa intri doar cu BULETINUL (cartea de identitate).
Problema se pune doar daca esti minor. In cazul respectiv ai nevoie de o imputernicire semnata de parintii tai si legalizata la un notar public.
Distractie faina!

| Doinita_Tudor_1974 a răspuns:

Doar cu buletinul.

| EverChampion a răspuns:

Daca ai peste 14 ani trebuie doar buletinul! Soer ca te-am ajutat

| Rebecccaaa a răspuns:

Pitica zice gresit, eu nu mai ce am mers la mare1 Nu trebuie pasaport, ajunge buletin!

| baiatdebanigata a răspuns:

Da iti trebuie neaparat un pasaport deoarece daca o sa fie vreun control trebuie sa te gaseasca cu toate in regula adica cu pasaportul si cu buletinul, eu am fost in Italia si am dat si buletin si pasaport