| vanessa1075 a întrebat:

Doresc pe viitor sa imi deschid o agentie de turism. Cursul tocmai l-am inceput dar as avea o curiozitate. Cum se creeaza contractele cu hotelierii din diverse tari? Necesita deplasari? Sau totul este online? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Florin_Paduraru_1993 a răspuns:

SALUT!

Pai, se poate face in ambele moduri: daca e online, trebuie prin fax, eventual tradus si legalizat daca este cazul), semnat de ambele parti.

se poate face si face-to-face, varianta recomandata, dar cam greu daca agentia e de xemplu in China iar hotelul se afla in Romania.
oricum, marile agentii, au mai multe filiale, care au reprenztantii personali, care, in functie de posibilitate, cum imputernicirea necesara, se pot deplasa pentru a incheia un contract.
De cele mai multe ori e online (cel putin in hotelul unde lucrez)

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Te vor invata cei de la cursuri. daca nu ai rabdare, intreaba profesorul de la curs!