| alexandrucr a întrebat:

Cati bani pot castiga daca imi deschid o agentie de turism?

2 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Ti-ai ales un domeniu care implica fff multe probleme Afacerea trebuie s o stapanesti tu fff bine

| Silviu_1540 a răspuns:

Sa sti ca o agentie de turism are numai de castigat, imprumuti niste fonduri europene pe urma iti iei niste autocare, microbuze, etc. le faci plinul la toate si pui o reducere de 20% fata de celelalte agentii, la o cursa dintre ROMANIA-ITALIA, ROMANIA- SPANIA, etc. Tine cont ca la o cursa pana in Italia drumul este de 50 euro de pers, si intr-un autocar incap aproximativ 45-47 pers...nu uita de combustibil care face cam 10%, din biletel vandute calatorilor + cei 2 soferi 20%, si alte cheltuieli 10%, si tu vei iesi cu 60% la fiecare microbus, autocar...succes!winking