| laviniabeluska11 a întrebat:

Doresc să ii fac o surpriză de ziua lui iubitului meu să mergem într-o vacanță în afară. Noi nu am vizitat nimic în străinătate, așa că orice sugestie e ok. O să stăm 3 zile și bugetul maxim ar fi de 400 de euro. Din experienta voastră ce ați recomanda? Ziua lui e peste o luna, asa ca am timp destul.

7 răspunsuri:
| Speranta12 a răspuns:

Orase din Olanda, gen Amsterdam, Rotterdam sau orase din Belgia, gen Gent, Bruges sau Viena sau cel mai tare Portugalia, in special Porto. Cauto Porto pe Instagram ca-ti saliveaza ochii. E plin de culoare si de arome fantastice.

| Felys a răspuns:

Banii astia nici de drum nu va ajunge, darmite sa mai platiti si cazare si mancare si deplasari pe acolo

| Irinelp a răspuns:

Franta orasul Strasbourg, sunt destule de vazut ca de exemplu consiliul si palatul european.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

3 zile, 400 Euro, 2 persoane?
Mai adună ceva bani.
3 zile poate fi un weekend prelungit.
Ca să nu faci o zi dus, una întors, ai nevoie de avion.
Un avion îl prinzi ieftin dacă faci rezervare cu 3-4 luni în avans.
Să te uiți pe la agenții dacă nu au ceva organizat
Se numește city break, vizită de weekend într-un oraș.
Uite am văzut aici City break Roma și Milano, în bugetul vostru.
https://www.veltravel.ro/......ity-break/

| esir01 a răspuns:

Daca vreti sa vizitati orase si sa va incadrati in bani trebuie sa va orientati la orase care au legaturi cu companii de avioane low cost, de ex: Roma, Milano, Atena, Viena, Madrid.
Daca vreti plaja puteti incerca in Cipru (Paphos). Am fost acolo anul trecut, poti citi mai multe aici: https://beachingtravel.ro/cipru/

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu ți-a luat niciun cadou de ziua ta, de Crăciun, nu e în stare nici să-și spele propria farfurie, dar merită cadou o vacanță în străinătate laughing))))). Crezi că dacă un om nu dă doi bani pe tine, poți să îl cumperi cu o vacanță?

Fato, revino-ți. De ziua lui nu-i iei nimic, că nu ai bani, cum nici el nu a avut.