| alexa30 a întrebat:

Buna e adevarat ca in 2012 vine sfarsitul lumii sau is prosti ce se aude dau funda mare promit:*:*:*

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

La fel s-a spus si despre anul 2000, eu sincer nu cred si nu ma iau dupa un calendar facut de o civilizatie dusparuta! singura chestie confirmata cum ca in 2012 va fi un cataclism vine de la nasa! care a spus ca in 2012 capacitatea solara a soarelui va ajunge la maxim, cea ce va duce la explozii solare, ce vor praji orice lucru care functioneaza pe electrcitate! un cataclism si o criza globala va fi, dar totusi pana la sfarsitul lumii mai e cale lunga!

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dupa parerea mea, sunt doar niste aberatii. oh go on Nimeni nu poate sti cu certitudine, ce ne asteapta in viitor.

| anad a răspuns:

Din 2 in 2 zile intrebati cu randul acest lucru si tot nu v-ati lamurit ca nimeni nu este in masura sa stie? Apropo, dai funda aceea mare la da sau la nu ca nu am inteles ce raspuns vrei!
M-am razgandit si-ti spun ca sigur nu va veni sfarsitul, ca sunt prostii si ca am citit eu ca s-a amanat pe 2112! Esti mai linistit?

| sylvie a răspuns:

Cu siguranta la utilizatorii TPU sta raspunsul.(Poate sa ne dam cu parerea nu sa iti spunem daca e adevarat sau nu)

| AlexJB a răspuns:

Parerea mea ca este minciuna pentru a se vinde filmul!

| amoraZapakitha a răspuns:

Minciuni

| myruna2012 a răspuns:

Buna, da in 2012 va fi sfarsitul lumii confirm unui francez L...(nu stiu cum)

A zis ca o a citit o carte despre sfarsitul lumiii

citez: ''21-12-12 va fi sfarsitul lumii, am descoperit niste simboluri: dansul calului: care este regasit in
gangnam style

Dimineata linistatoare: care poate fi revazuta in korea de sud (de acolo e PSY, cel catre canta gangnam style)

Si: cele 9 ovale
Care inseamna cele 9 zerouri adica cand videoclipul oficial va atinge un miliard de vizionari, sfarsitul lumii va fi pe 21-12-12.''

Momentan are 888.675.342 vizonari.

Deci trebuie sa ne pregatim!

| ViDrA345 a răspuns:

NU este adevarat! De fapt oamenii s-au inselat, spunand acestea.
va fi Sfarsitul lumii acesteia, deci nu v-om murii! sa-ti spun cum s-a petrecut dupa cum am aflat:

Niste cercetatori s-au dus in Mexic(unde era calendarul maias) si au citit pe el s-au ce or fi facut, si lipsea o parte(ei nu stiind asta).
S-au dus la oameni si le-au spus ca v-a venii sf. lumii.
Dar peste aproximativ 2 luni, au venit tot in Mexic alti cercetatori si au gasit partea lipsa din calendarul maias in care scria ca nu v-a venii sf. lumii, ci v-a evolua tehnologia, stiinta etc.
Deci nu aveti de ce sa va speriati( sf lumii se zice ca vine la ora 13:11 dar atunci se poate ca un om de stiinta de exemplu sa fii gasit o "solutie" cu care sa creeze o masina zburatoare de exemplu)
P.S.: partea cu masina zburatoarea am luat-o doar ca exemplu(nu ca as crede dar, nu se stie) deci stai calmi!