| anonim_4396 a întrebat:

E posibil ca un grup de elevi de 13 ani sa plece la mare in Turcia fara parinti dar insotiti de 2 profesoare, avind toate actele necesare in regula?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. Are nevoie de un act din partea parintilor, cum ca is de acord, cu semnatura, cu mai multe treburitongue. Complicat oricumbig grin.

| ioana181 a răspuns:

Da. Le trebuie pasaport pentru ca nu au inca buletin si o foaie de la parinti prin care sa declare ca sunt de acord. Am fost si eu cu colegii si o profesoara in Grecia si nu e nicio problema la vama.

| Atotstiutorul a răspuns:

Este posibil dar foarte greu de realizat

| Brotacelu a răspuns:

Da, pe langa copiile de C. I ale parintilor si pasaport, mai este necesara o declaratie la notariat precum AMBI parinti sunt de acord cu excursia si implicit cu iesirea din tara a fiului/ficei lor.

| TabooR a răspuns:

Da, este o excursie deci nu este nici o problema doar parinti sa fie de acord te duci in excursie? wow ma bucur pentru tine sa te distreziwinking

| Legolas a răspuns:

Daca aveti actele in regula, da.