| anonim_4396 a întrebat:

Ma duc peste 2 zile in excursie pe Transfagarasan(in Muntii Fagarasi)
Ce as putea sa-mi iau cu mine?
Dau funda urgent!

Răspuns Câştigător
| Clau00 a răspuns:

Pai eu am fost cu familia si mi-a placu trebuie sa iti iei niste mancare sandwichuri,apa, depinde si cum e vremea, ai putea sa te imbraci cu niste pantaloni trei sferturi un maieu sa tricou si pe deasupra o bluza de trening...sa iti iei si bani si eu zic ca cam atat, a stai si adidasibig grinwinking sper ca nu ti-am dat ras prea tarziuwinking

1 răspuns:
| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Sexul in padure nu este asa de usor pe cum suna. La prima vedere pare a fi romantic, insa trebuie sa te gandesti la detalii inainte de a pleca la drum.

Ia-ti mai multe masuri de precautie, daca nu doresti sa ajungi subiectul de discutie a celor care te-ar putea prinde in fapt.
Aplica pe tine spray contra insectelor pentru a evita momentele incomode in care te pisca tantarii.

Daca doresti sa faci sex in afara cortului, gaseste un loc izolat, departe de traseele principale. Gandeste-te ca o sa fie destul de penibil ca cineva sa admire padurea chiar in momentul in care voi va bucurati de o partida de sex.

Daca vrei sa ai parte de aceasta experienta noaptea si nu iti surade ideea cortului ia cu tine si un sac de dormit

Nu face prea mult zgomot. Fii politicoasa fata de celelate persoane care incearca sa se bucure de aerul curat si gandeste-te la animalele salbatice care ar putea reactiona urat la zgomote.
te sfatuiesc sa ai la tine prezervative, servetele umede pentru a te curata si mai multe pungi de plastic pentru depozita in ele tot ce ramane in urma.

Fa curat dupa tine. Prezervativele pot reprezenta un pericol pentru viata salbatica si pentru turisti care pot calca pe el. Fa in asa fel incat sa para ca nimeni nu a fost acolo.