| Laura_6991 a întrebat:

ma poate ajuta si pe mine cineva? Tocmai am terminat liceul si am intrat la facultatea Stiinte Economice... am optat pentru catedra de MARKETING, TURISM SI RELATII INTERNATIONALE.Stie cineva cata matematica se face? si ce alte obiecte de baza are aceasta facultate? funditabig grin

Răspuns Câştigător
| lovem3 a răspuns:

Si eu tot la turism am intrat anul acesta. e adevarat nu la stiinte economice. din cate am inteles cand m-am inscrs matematica nu se face dacat in primul semestru din primul an de studentie spre bucuria mea ca urasc matematica... daca esti la sectia de turism si rel internationale nu vei face nici tu multa matematica decat in primul an probabil, chiar aca facultatea e de stiinte economice. :*

3 răspunsuri:
| Laura_6991 explică:

Si eu urasc matematica...dar nici nu prea am facut avand in vedere ca am terminat un liceu uman...acum sper sa fac doar in prumul an! multumesc frumos:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! in primul rand: felicitari! Laura, trebuie sa stii ca se face matematica in primul semestru, o sa faci M1 si cred ca o sa-ti fie destul de greu daca ai avut profil uman in liceu. si mai am o veste proasta: o sa faci in cel de-al doi-lea semestru o materie ce se numeste T.P.S.M (teoria probabilitatii si statistica matematica)big grin asta e destul de grea, a fost o lovitura si pentru mine sa vad cat de complicat e... daca la analiza matematica m-am descurcat perfect...la asta chiar am avut problemehee hee. iti doresc numai bine!

| Laura_6991 explică:

Multumesc frumos!happybig grin Sper sa fie bine...worried