| Laura_6991 a întrebat:

ma poate ajuta si pe mine cineva? Tocmai am terminat liceul si am intrat la facultatea Stiinte Economice... am optat pentru catedra de MARKETING, TURISM SI RELATII INTERNATIONALE.Stie cineva cata matematica se face? si ce alte obiecte de baza are aceasta facultate? fundita!big grin

2 răspunsuri:
| YunaFFX a răspuns:

Scuza-ma, dar la care specializare esti? Pentru ca mi-e greu sa cred ca esti la toate trei. La Marketing de exemplu stiu ca numai in primul an se face matematica, dupa care in ceilalti ani se lucreaza pe baza de formule, deci nu e foarte greu. Poti sa te informezi de pe site-ul oficial ASE.

| Laura_6991 explică:

Asta e catedra si exact asa se numeste...intradevar si eu asa am inteles...dar multi mi-au spus ca la facultatea asta se face matematica la greu iar eu am terminat un liceu cu profil uman unde nu prea am facut matematica.