| RaspberryLover a întrebat:

Buna membri TPU!
La vara este posibil sa merg in Zaragoza, Spania.
Niciodata nu am calatorit cu avionul, desi imi doresc enorm. Nu am rau de inaltime... chiar, nu am nici de mare, nici de masina... Deci din punctul asa de vedere, sunt ok laughing
Vreau sa merg cu zbor direct, fara escale. La primul zbor e mai bine asa. Cred.

Intrebarile mea sunt:
1. WizzAir este o companie buna? Am vazut pe site ca au preturi bune. Sper ca sunt si seriosi.
2. Ce merita vizitet in Zaragoza? Am cautat pe net, dar sunt atat de multe! Ceva obiective turistice cu adevarat interesante si deosebite!

Va multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Alexis7591 a răspuns:

1. WizzAir este o companie destul de buna si serioasa.Am calatorit de foarte multe ori cu ei si nu am nimic de comentat.
2.De vizitat...sunt multe, timp sa ai.

| Sergiu_Neag_1996 a răspuns:

Buna! Iti recomand cu mare drag compania WizzAir happy. Cu aceasta companie am zburat si eu de cateva ori Timisoara-Roma si sunt o companie ok,din toate punctele de vedere : preturi scazute, echipaj de zbor sociabil, prietenos, preturi in avion mici. Cat despre destinatiile turistice nu prea stiu ce sa-ti zic, ai putea sa le vizitezi pe cele care ti se par tie mai atractive. Drum bun!

suntserios
| suntserios a răspuns:

1. WizzAir nu sunt o companie buna, sunt o companie low cost dar isi fac treaba asa cum trebuie.
Companiile aeriene se impart in doua categorii. De linie (precum Tarom) si low cost.

La low cost trebuie pe langa bilet sa platesti bagajele, ai voi in cabina cu o singura geanta mica si sunt stricti la treaba asta. In avion nu ti se da nimic de mancare sau de baut decat daca platesti, biletele nu au loc pe ele si la imbarcare este o inghesuiala enorma, portile de imbarcare pentru low cost sunt mereu la capatul aeroportului, plus esti obligat sa faci check in ul online altfel platesti 20euro la aeroport in plus.

Deci din punctul meu de vedere low costurile nu sunt bune

| KinderBeeeib a răspuns:

1.Da,cei de la WizzAir sunt niste oameni seriosi si responsabili, merita sa mergi cu ei, am calatorit de 2 ori cu ei si am fost multumita.
2.Nu stiu nimic despre acest oras insa cred ca sunt diferite plaje si centre comerciale grozave.

| AlexandruIonut004 a răspuns:

O alegere super...

Uite aici un site unde vei vedea toate atractiile turistice din Zaragoza :http://www.infotour.ro/ghid-turistic/spania/zaragoza/obiective-turistice/