| ykwty a întrebat:

Bună, părinții mei au tichete de vacanță și vor să îmi dea și mie pentru a le folosi separat de ei? Este ok. Menționez că voi lua buletinul sau o copie de buletin al părintelui titular.

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Nu, nu e ok. Este ilegal, iar dacă e un control, hotelul / pensiunea unde vei merge cu ele își pierde licența de funcționare.
Cu toate astea, astfel de lucruri se cam fac. Dacă nu vă pasă că încălcați legea... poți să încerci.