| Antonie_Anca_1993 a întrebat:

Bună,sunt în drum spre România și tocmai ce mi s-a furat buletinul cu toate actele din mașină. Sunt foarte șocată de cum voi intra în țară dacă pot sa intru fără buletin, menționez că am copie de la buletinul pierdut si un pașaport expirat de multa timp. Va rog sa mă lămuriți dacă aveți vreo idee

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vei putea intra in tara, doar ca o sa stai putin la PCTF pana iti verifica identitatea.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Opreste la cel mai apropiat post de politie si declari furtul. Asa se procedeaza, iar in vama prezinti hartia care ti-o dau aia.

| Bandit288 a răspuns:

Pierdut Buletin... laughing)